Sony ile dünya senin fotoğrafını konuşsun

2007 yılından bu yana Sony sponsorluğunda sürdürülen küresel fotoğraf etkinliği Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2013’te bir ilke imza atıyor ve Türkiye’ye uzanıyor. 

Dünya çapındaki yarışmaya Açık Kategori’de Türkiye’den katılanlar,Türkiye’ye özel düzenlenecek yarışma kapsamında değerlendiriliyor. Fotoğrafı hakkında, dünyanın konuşmasını isteyenler, yarışmaya, www.worldphoto.org ya da tr.worldphoto.org adreslerinden 4 Ocak 2013 tarihine kadar başvurabiliyor.

Dünya Fotoğraf Organizasyonu tarafından kurulan ve 2007 yılından bu yana Sony sponsorluğunda sürdürülen, yılın en önemli fotoğraf etkinliği Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin 2013 yarışması, bir ilke imza atarak, çok özel bir sürprizle geliyor. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri kapsamında ilk kez Türkiye’ye özel bir ek değerlendirme düzenleniyor. Dünya çapındaki yarışmaya Açık Kategori’de katılanlar, bu sene ilk defa verilecek olan Türkiye Ulusal Özel Ödülü’nü kazanma şansı yakalıyor.

Dünya Fotoğraf Organizasyonu Direktörü Scott Gray Türkiye Ulusal Özel Ödülü ile ilgili şunları söyledi: “Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, dünyanın dört bir yanından yetenekli fotoğrafçılar ile temasa geçilmesi ve bu fotoğrafçıların desteklenmesine adanmıştır. Buna paralel olarak, harika işler çıkaran sınırlarını zorlayan Türk fotoğrafçıları tespit ederek hem dünya çapındaki bilinirliklerini artırmak hem de bu alanda ilerlemekte olan diğer Türk fotoğrafçılara ilham kaynağı sunabilmek için, Sony’nin Türkiye ofisi ile birlikte yakın bir çalışma içinde olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

TÜRKİYE’YE ÖZEL YARIŞMA İÇİN ÖZEL JÜRİ

Dünya çapındaki yarışmanın Açık Kategori’sine Türkiye’den katılan, fotoğrafçıların eserleri, Türkiye’ye özel yarışma kapsamında değerlendiriliyor. Yarışmanın ilk kez düzenlenecek Türkiye ayağı için özel bir jüri oluşturuldu. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Türkiye Jürisi’nde, uluslararası savaş fotoğrafçısı, gezgin, macera insanı, belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Dünya Fotoğraf Organizasyon Direktörü Astrid Merget, İFSAK İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman, Cemil Ağacıkoğlu EFIAP ve Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson yer alıyor.

BİRİNCİ LONDRA’YA GİDİYOR, SONY NEX KAZANIYOR VE FOTOĞRAFINI DÜNYA GÖRÜYOR

Türkiye’ye özel oluşturulan jüri, Türk fotoğrafçılar tarafından gönderilen fotoğraflar arasından birinciyi seçiyor. Yarışmanın Türkiye birincisi, hem Londra’da gerçekleştirilecek 2013 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri ödül törenine katılıyor hem Sony NEX-5R fotoğraf makinesi kazanıyor. Ayrıca kazananın fotoğrafı, Londra’daki Dünya Fotoğraf sergisinde sergileniyor ve bu sayede fotoğrafını tüm dünya görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir