SunExpress’ten Simit Atağı

Simit Sarayı ile anlaşma yapan SunExpress mönüsünü yeniledi. Uçakta 5 liraya simit satacak şirket, yılda 1 milyon adetlik hasılat hedefliyor.

Türk Havayolları ve Lufthansa’nın ortak şirketi SunExpress menüsüne simidi ekledi. Uçak mönülerinde ilk kez böyle bir uygulama başlattıklarını dile getiren SunExpress Üstdüzey Yöneticisi (CCO) Server Aydın, “İç ve dış hat uçuşlarında sadece simit değil Simit Sarayı’nda satılan gül böreği, açma sandviç, simit sandviç, sebzeli pizza gibi 4-5 farkı lezzeti de mönüye ekliyoruz. Yılda 1 milyon adet simit satmayı planlıyoruz” dedi. Kaşarlı simidin 5 liraya satılacağını dile getiren Aydın, ilk 15 günde satışlarda yüzde 25 oranında artış yaşadıklarını, bu oranın yüzde 50’lere ulaşmasını öngördüklerini dile getirdi. 

YILDA 100 MİLYON ADET SATIYOR

Simit Sarayı’nın kurucularından Haluk Okutur ise, başka havayolları ile de bu tip işbirlikleri gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi. Yılda 100 milyon adet simit sattıklarını ve yurt dışı yatırımlarını hızlandıracaklarını dile getiren Okutur, “Bu yıl sonunda 12 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Şu anda 4 bin 500 çalışanımız ve 250’den fazla mağazamız var. Eleman sayısını 100 bine çıkarmak ve dünyada en fazla mağaza ağına sahip markalardan biri olmak için çalışıyoruz” diye konuştu. Her hafta 2-3 mağaza açtıklarını ifade eden Okutur, “500 bin kişinin ziyaret ettiği Simit Sarayı’na bugün 150 milyon kişi geliyor. Simidi dünyada bilinen bir Türk markası haline getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir