Tahsildaroğlu dünyaya Türk peynirini tanıtıyor  

Türkiye’nin Olgunlaşmış Peynir pazarındaki en büyük markası Tahsildaroğlu, Sial 2022’de Türkiye’nin ilk 12 ve 24 ay üzeri Olgunlaşmış-Ezine peynirlerinin yanı sıra taze, yöresel ve sürülebilir kategorilerdeki ürünlerini katılımcıların beğenisine sundu.

Dünyanın en büyük gıda ve içecek inovasyon fuarı Sial 2022; 119 ülkeden, 5500 firmanın katılımıyla Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşti. İstanbul Ticaret Odası’nın organize ettiği fuarda, Türk Pavilyonu katılım kapsamı ve 345 firmayla en büyük 3. ülkeydi.  Türkiye’nin gıda sektöründe dış ticaret fazlası vermesinin ve dünyanın 10. büyük tarım ülkesi olmasının bu katılımda payı yüksek.

Süt ve Süt Ürünleri markaları bu sene ilk kez Türk Pavilyonu’nda yerini alan sektörlerdendi. Türkiye’nin Olgunlaşmış Peynir pazarındaki en büyük markası Tahsildaroğlu; Avrupa’ya ihracat vizesini almasına günler kala fuarda yerini alan bu firmalar arasındaydı.  Türkiye’nin ilk 12 ve 24 ay üzeri Olgunlaşmış- Ezine Peynirlerinin yanı sıra; Taze, Yöresel ve Sürülebilir kategorilerdeki ürünlerini fuar katılıcımların beğenisine sundu.

Dört farklı alternatifiyle yarıştı

Tahsildaroğlu, Taze Kaşar kategorisindeki inovasyon ürünü Gurme Shiffa’nın dört farklı alternatifiyle fuarın inovasyon ödüllerinde yarıştı. Sağlığı, şifalı baharatlarla sunan birbirinden lezzetli Zerdeçal – Karabiber, Pul Biber – Biberiye, Kimyon – Karabiber ve Dağ Kekli çeşitleriyle Gurme Shiffa Serisi Avrupalı distribütör ve tüketicilerin gönlünü kazanmayı başardı.

Süt ve Süt Ürünleri adına Türkiye’yi fuarda gururla temsil eden; Aynes, Eker ve İtimat Tahsildaroğlu öncülüğünde Türkiye Pavilyonu’ndaki şeflere ürünleriyle Türk mutfağına özgü lezzetler de yaptırdılar. İçerisinde bu markaların ürünlerinin kullanıldığı Türk yemekleriyle hem mutfağımızı hem de peynirlerimizi bir lezzet şöleniyle Avrupa’da tanıtma şansı buldular.

#tahsildaroğlu #peynir #sial2022 #peynir #olgunlaşmışpeynir #olgunlaşmışezinepeyniri #aynes #eker #itimattahsildaroğlu #sütvesütürünleri #fuar #türkiye

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir