Tarihin İçinde Modern Bir Köşe ‘Naar Restaurant’

Naar Restaurant, heyecan verici ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşamak, özel lezzetleri denemek isteyen misafirlerini bekliyor.  

Topkapı gibi tarihi dokuyla iç içe olan bir bölgede hizmet veren Holiday Inn İstanbul City’in en nezih bölümünde bulunan Naar Restaurant, sakin ortamı ve zengin menü seçenekleriyle her anlamda farklı tat arayanların adresi olmaya aday.

Naar Restaurant, Holiday Inn İstanbul City içinde alakart servis tarzıyla hizmet veren özel bir yapı. Küçük gruplara da hizmet verilebilen işletmenin yazlık terasında müşterilere barbekü keyfi farklı bir ambiyans içinde sunuluyor.

Restoranla konusunda bilgilerine başvurduğumuz Holiday Inn İstanbul City’in Executive Chef’i Ali Rıza Özcan keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

Bolluk Bereketin Simgesi ‘Nar’

Bolluk bereketin simgesi olan Nar’ı ismine taşıyan restoran tüm dünya mutfaklarından seçme lezzetleri müşterilerin beğenisine sunuyor. Menüsünü ağırlıklı olarak Akdeniz ve Asya mutfağından oluşturan işletmede; İtalyan, Türk, Amerika, Hint, Çin ve Endonezya yemek kültürlerinden seçmeler özel konsept içinde davetlilere sunuluyor.  Naar Restaurant’ta farklı olarak her mutfaktan bir yemek ismindeki nara uygun olarak narlı karışımla yapılıyor.  Özellikle deneyenlerin hayran kaldığı Narlı Ördek buna en güzel örnekler arasında.

Dünya Mutfağıyla Teras Keyfi

İki bölüme ayrılan restoranın teras bölümünde istenildiğinde 90 kişiye çıkabilse de 60 kişiye rahatlıkla hizmet verilebiliyor. İç bölümde ise 45 kişilik oturma alanı mevcut. Ayrıca şömine kenarında hazırlanmış bölümde 12 davetli huzurlu bir şekilde zaman geçirebiliyor.

Sabah öğle öncesine yakın açılan akşam 22:00-23:00 saatlerine kadar, bir restoran şefi dışında gerekli sayıda garsonun hizmet verdiği işletmenin yoğun dönemlerinde, otelin giriş katındaki menü restoranın ekibinden destek alınabiliyor.

Kurs ve Özel Etkinlikler

2011 yılının Nisan ayında açılan, yılın çeşitli aylarında farklı dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu restoranda dönemsel olarak ilgi duyanlara çeşitli yemek kursları da düzenleniyor. Bu ay ki planlama içinde çocuklar için çikolata, büyükler içinse zeytinyağlı kursu organize edilecek. Kış aylarında ise güneş ışığını rahat alan mekanda benzer şekilde üç ayrı kurs gerçekleştirilecek.

Naar Restaurant’ta geçen yıl düzenlenen brunch etkinliklerinin bu yılda sürmesi planlanıyor. Anneler Günü ile birlikte başlayacak ve özel günlere yayılacak bu aktivitelere misafirler yoğun ilgi gösteriyor.

Misafir Şeflerden Farklı Lezzetler

Türk ve Ortadoğu mutfağına yönelik yöresel lezzetlerin de misafir şefler tarafından sunulduğu Naar Restaurant’ta, Gaziantep ve Lübnan geceleri büyük beğeni kazandı. Geçen yıl düzenlenen ve üst düzey devlet yetkilileri ile Türkiye’nin tanınmış simalarının katıldığı Brezilya Gecesi’nde 270 kişiye yakın misafir ağırlandı.

Marka Tercihleri

  • Cam Bardak Grubu: Paşabahçe
  • Cam Tabak Grubu: 3d
  • Çatal, Kaşık ve Bıçak Grubu: Ar Yıldız
  • Porselen Grubu: Güral, Porland
  • Masa/Sandalye Grubu: Mudo Colection
  • Tekstil Grubu: DK Tekstil
  • Mutfak Ekipmanları Grubu: Öztiryakiler –  Kristal Endüstri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir