Tavuğun En Lezzetli Hali ; Beğendili Tavuk Külbastı

Bursa kebabının aslına sadık reçetesi ile yola çıkan Bursa Kebap evi, mönüsünde farklı tatlar sunmayı da ihmal etmiyor. Patlıcanın en leziz hali beğendi ile hazırladığı tavuk külbastı ile damakları lezzet turuna çıkartıyor.

Bursa kebabının doğru adresi Bursa Kebap Evi, zengin mönüsüyle farklı lezzetleri denemekten hoşlananları ağırlamaya devam ediyor. Geleneksel Osmanlı mutfağının vazgeçilmez tarifi beğendi ile beyaz etin en leziz hali tavuk külbastının
bir araya getirildiği bu yemek şöleni ise bu mönüde yerini alanlardan sadece bir tanesi. Beğendili tavuk külbastının sırrı ise Bursa Kebap Evi’ne özel tarifinde.

ÖZEL TARİFLERLE ÖZEL MENÜ
Beğendili tavuk külbastı; taze kekik ve deniz nemi anlamına gelen biberiye ( rozmeri) ile marine ediliyor. Marine edilen tavuğu beğendili yapan ise bin
bir derde deva muskat cevizi ile harmanlanması… Son asama da 1000 derecede közlenen patlıcanların üzerine domates sosu dökülerek sıcak sıcak servis ediliyor. Tavuk severlere de beğendili tavuk külbastıyı sadece afiyetle yemek kalıyor. Ayrıca Bursa Kebap Evi mönüsünde; pideli tavuk, tavuk sis, tombik döner ve porsiyon döner gibi alternatifleri de misafirlerinin tercihine sunuyor.

ANA YEMEK SONRASI YÖRESEL TATLILAR
Yemeğin ardından ise ağızları tatlandıracak yöresine has Antakya künefesi ve Kemalpaşa tatlısı da damaklara son dokunuşu yapıyor. Bursa Kebap Evi zengin mönüsü ve misafirperver ekibiyle konuklarını İstanbul’da; Galleria, Fly İnn, A Plus, Airport, Perla Vista, Neo Marin, Metroport, Güneşli Park AVM, Krem Park, Başakşehir 1. Etap, Carousel AVM’de, Bursa -İnegöl AVM, Adapazarı-Ada AVM, Osmaniye Park 328 AVM, Edirne-Saraçlar Caddesi, Gaziantep Emek, Tekirdağ Tekira AVM ve Şarköy Park AVM’de bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir