Tetra Pak’tan Yüzyılın Ambalajı

Tetra Pak, Tetra Recart ile yenilikçi bir çözüm sunuyor. Tetra Recart; salça, sebze, domates, hazır yemekler, çorbalar ve soslar dâhil olmak üzere pek çok parçacıklı konserve ürününün dolumu için tasarlanmış ilk karton paket olma özelliğini taşıyor. Tetra Pak’ın çevreci ambalajı Tetra Recart ile dolumu yapılmış ürünler paket içerisinde strerilize edilip uzun süre tazeliğini koruyabilecek.

Gıda işleme ve ambalaj çözümlerinde dünya lideri olan Tetra Pak, gıda dünyasının hızla değişen beklenti ve taleplerine uygun çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Değişen dünya koşulları ile birlikte hem perakendecilerin, hem üreticilerin hem de tüketicilerin çevreci ürünlere yöneldiği 21. yüzyılda, Tetra Pak, Tetra Recart ile yenilikçi bir çözüm sunuyor. Tetra Recart, dikdörtgen şekli itibari ile taşımada ve rafta yer avantajı sağlayan hafif, kullanımı kolay ve dolumu yapılmış ürünün ambalaj içinde sterilizasyonunu mümkün kılan ilk karton ambalaj olma özeliğine sahip.

Tetra Pak’ın geliştirdiği Tetra Recart ile salça, sebze, domates, hazır yemekler, çorbalar ve sosların ambalajlanmasında kullanılacak. Tetra Pak tarafından yüzyılın ambalajı olarak adlandırılan Tetra Recart; daha önceden sadece teneke veya cam kavanozda sunulan tüm konserve gıda ürünlerinin saklanması için iyi bir alternatif olacak.

Orman Koruma Konseyi (FSC) sertifikalı yani yenilenebilir kaynaklardan üretilen Tetra Recart’ın karbon ayak izi ise teneke konserve ya da cam kavanoz gibi ambalajlama sistemlerinden çok daha düşük olacak. Aynı zamanda geri dönüştürülebilir özelliği ile Tetra Recart çevreye artı değer katmaya devam ediyor.

Ambalaj dünyasının gözdesi

Dünyada 40’dan fazla ülkede lider markalar tarafından tercih edilen Tetra Recart ile konserve gıdalar 24 aya kadar tazeliğini koruyor. Geniş ön yüzeyi ile raflarda mükemmel görsel etki sunan bu ambalaj perakende raflarında %40’a varan tasarruf sağlıyor. Dikdörtgen formu ve hafifliği sayesinde istifleme, taşıma ve ürün nakliyelerinde de verimlilik sağlıyor. Hem üreticilere hem de perakendeciye maliyet avantajı getiren Tetra Recart aynı zamanda kolay açılabilir perforasyonu ile tüketiciye de kullanışlı, doğal ve taze ürünler sunuyor. 200 ml’den 500ml’e kadar farklı boyları bulunan Tetra Recart, tüm bu özellikleri ile sektörün önemli bir referans noktasını oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir