Torku “Güvenilir Marka” Ödülünü Aldı

Gıda alanında hem yurtiçinden hem de yurt dışından sektör temsilcileri ile uzmanlarını bir araya getiren ve bu sene 3’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde Torku, “Uluslararası Güvenilir Marka” ödülünün sahibi oldu.

Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği’nin (UGGD) organize ettiği, tüketici sağlığını korumak, güvenilir gıda konusunda toplum bilincini yükseltmek, tarladan sofraya uzanan gıda üretim sürecinde ve gıda standartlarında sağlık eksenli bir hassasiyet oluşturmak amacıyla düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde gerçekleştirilen panelde “güvenilir gıda” konusu üzerine önemli değerlendirmeler yapıldı.Zirve’de sektör temsilcileri ve uzmanlardan oluşan seçici kurul tarafından güvenilir gıda üretimi konusunda hassasiyet gösteren marka ve kurumlar da ödüllendirildi. Zirve’de Konya Şeker’in Torku markası “Uluslararası Güvenilir Marka” ödülüne layık görüldü. Torku’nun seçici kurul tarafından şeker ve şekerli mamuller kategorisinde Uluslararası Güvenilir Marka olarak seçildiği Zirve’de 15 kategoride çeşitli firma ve markalara ödülleri verildi. Torku’ya verilen Güvenilir Marka ödülünü Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’u temsilen PANEK Genel Müdür Vekili Hakan Kayra aldı.

Torku markasının aldığı ödülle ilgili değerlendirmede bulunan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Torku markası ülkemizin en genç gıda markalarından biridir. Biz 2006 yılında tüketiciye doğrudan ulaşacak gıda ürünlerimizde Torku’yu şemsiye marka olarak belirledik. Torku, henüz genç ama hızla büyüyen ve tüketiciye güven veren bir marka oldu. Torku markasını biz Divan-ı Lügatit Türk’ten seçtik. İpek, ipeksi, ipek gibi saf ve sağlam gibi anlamları var. Malum ipek hem kıymetlidir hem de saf ve doğal; katkısız ve tertemiz bir üründür. Bizim bu marka altında ürettiğimiz ürünler de hem çok kıymetli hem de doğal, saf ve sağlıklı. Bizim asla taviz vermediğimiz ve vermeyeceğimiz husus kalite, hijyen, sağlık ve doğallıktır. Marka seçimimizde de etkili olan bu hususun markamızın tüketici tarafından algılanmasına da yansımaya başladığının en temel göstergesi Torku markasına ve Torku markası ile ürettiğimiz ürünlere verilen ödüllerdir” dedi.

Konuk, “Son yıllarda hem ulusal hem de uluslararası ölçekte en çok ödül alan, güvenilir marka kategorisinde en çok kürsüye çıkan markalardan biri Torku oldu. Bu bir güven göstergesidir. Bu ödüller bir anlamda yaptığımız işin, evlatlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşması konusunda sergilediğimiz kararlılığın, tüketici sağlığına gösterdiğimiz hassasiyetin karşılık bulduğunun, üretim yaklaşımımıza verilen desteğin göstergesidir. Bu teveccüh bizim hem şevkimizi arttırıyor hem de sergilediğimiz iradenin ve kararlılığın daha da kuvvetlenmesini sağlıyor. O nedenle öncelikle ülkemizin en genç gıda markası olan Torku’nun sağlıklı ve doğal ürünler konusundaki hassasiyetinin ödüllendirilmesi gerektiğini düşünen seçici kurul üyelerine sergiledikleri dikkat ve teveccüh için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü

“Biz hep şunu söyledik. Kendi çocuklarımızın, kendi torunlarımızın önüne koyamayacağımız hiçbir ürünü üretmeyeceğiz. Her ürettiğimiz ürüne kefiliz. Ürettiğimiz her ürün bizim itibarımızdır, dedik. Sadece söylemekle de kalmıyoruz, bunu ürettiğimiz her ürüne yansıtıyoruz. Biz tüm markalarımızla birlikte Torku markasıyla nihai tüketiciye sunduğumuz ürünlerimizi sadece ticari ürünler olarak görmüyoruz. Ürettiğimiz ve Konya Şeker damgalı her ürün bizim itibarımızdır. Biz bir sanayi kuruluşuyuz ancak hala esnaf ahlakını muhafaza ediyoruz.  O nedenle de bizim ürünlerimizin ve Torku markalı ürünlerin en önemli farkı şudur: Her şey birinci sınıftır ve maliyet düşünülerek malzemeden tasarruf anlayışıyla üretilmemiştir. Yaklaşımımız bu olunca da bütün markalarımızın ve ürünlerimizin o tercihi yansıtması gerekiyor. Nitekim biz de Torku için markalaşma ve üretim yaklaşımımızı buna göre oluşturduk ve pazarda kalitemizle yer edindik ve çıkardığımız her yeni üründe de bu anlayışla pazarda yer alıyoruz. Ürünlerimizde %100 pancar şekeri kullanıyoruz ve bu şekeri biz üretiyoruz. . Torku markası altında üretilen ürünlerin yağı, kakaosu, fındığı, fıstığı aklınıza ne gelirse hepsi birinci sınıftır. Ülkemizin en genç gıda markası Torku’nun bu kadar kısa sürede bu kadar çok ödül almasının gerçek sebebi bu üretim anlayışı ve yaklaşımı ile sağlıklı doğal ürünler konusunda sergilediği yüksek hassasiyettir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir