Deposite AVM’de Lezzet Yarışı

Deposite Outlet Merkezi 2. Geleneksel Yemek Yarışmasını 19 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirdi. Birbirinden lezzetli yemeklerin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada jüri üyeleri arasında yer alan ünlü aşçı Esat Özata ve ünlü manken Gizem Özdilli izleyenlere eğlenceli anlar yaşattılar. Dereceye giren adaylar ise Kuşadası’nda muhteşem tatillerin ve birbirinden güzel hediyelerin sahibi oldular.

Hamur işleri, zeytinyağlı ve pratik yemekler ile tatlılar olmak üzere üç kategoride en lezzetli yemeklerini hazırlayan hanımlar, jüri karşısında ter döktüler. Beykent Üniversitesi Aşçılık Bölüm Başkanı ve Türk Milli Aşçı Milli Takım Üyesi Esat Özata ile ünlü manken Gizem Özdilli de jüri üyeleri arasında yerlerini aldılar. Birbirinden lezzetli yemekleri tadarken bir yandan da yarışmacılarla sohbet eden jüri üyeleri izleyenlere eğlenceli anlar yaşattılar. Eşiyle de bir yemek yarışmasında tanıştığını anlatan Esat Özata izleyicilere neşeli anlar yaşattı. Gizem Özdilli ise yeni çıkacak yemek kitabının müjdesini verdi. İçerisinde 94 çeşit yemek tarifinin yer alacağı kitaptan küçük tüyolar veren ünlü manken, yemek yaparken kalıplar bağlı kalmamak gerektiğinin altını çizdi. Yemek yaparken hayal gücünün kullanılmasını söyleyen ünlü manken yaptığı özel pekmezli sosu yarışmacı adaylarına anlattı.

Yarışma sonunda her kategoride dereceye girenlere birbirinden güzel hediyeler verildi. Birinciler Kuşadası’nda HLC HOLIDAY&LEISURE CLUB’ta 3 gün 4 gece her şey dahil muhteşem bir tatil kazanırken, dereceye giren diğer adaylar ise hediye çeklerinin ve küçük mutfak aletlerinin sahibi oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir