Travelshop Turkey, Afrika’nın ilk uluslararası turizm zirvesini Tanzanya’da düzenledi

Travelshop Turkey, Afrika’nın ilk uluslararası turizm zirvesini Tanzanya’da gerçekleştirdi. Tanzanya turizmini tanıtmaya yönelik düzenlenen etkinliğe 50’yi aşkın ülkeden 500’e yakın turizmci katıldı.

 

2010 yılından itibaren dünyanın birçok destinasyonunda etkinlik düzenleyen Travelshop Turkey, Afrika’nın ilk uluslararası turizm zirvesini Tanzanya’da gerçekleştirdi. Travelshop Turkey Kurucu Başkanı Murtaza Kalender, 50’yi aşkın ülkeden 500’e yakın turizm davetlisinin katıldığı Uluslararası Turizm Zirvesi ile ilgili şunları söyledi: “Bizim için katma değeri yüksek bir etkinlik oldu. Dünyanın önde gelen turizm liderlerinin konferansları ile birlikte B2B Network Çalıştayı düzenleyerek en az 5 bin ikili görüşme sağlıyoruz. Devamında ise organize etmiş olduğumuz fam trip ile bölgenin yerinde en iyi şekilde tanıtılmasını sağlıyoruz. Bununla belirtmek isteriz ki dünya turizm sektöründe tekiz ve lideriz. Yapmış olduğumuz bu faaliyetlerimiz, Türk turizminde organik, doğal ve etkili tanıtımını yapmaktadır.”

Turizmin gelecek 10 yılı konuşuldu

İstanbul Turizm Derneği Başkanı Murtaza Kalender, Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Birliği Kurucu Başkanı Kitzia Morales, Uluslararası Ekoturizm Topluluğu Kurucu Başkanı Jon Bruno ve Tanzanya Turizm Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan Imani Richard Nkuwi etkinlik katılımcılarına turizmin gelecek 10 yılının planlarını ve etkileşimini sunarak değerli bilgiler paylaştı.

Travelshop Turkey ve Workshop Trvaleshop ekibi, gelecekte de farklı coğrafyalarda benzer etkinlikler düzenleyerek turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirttiler.

#TravelshopTurkey #UluslararasıTurizmZirvesi #Afrika #Tanzanya #MurtazaKalender #turizm #zirve #ISTTA #İstanbulTurizmDerneği

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir