Turizmci Tamer Yürükoğlu’nun yeni kitabı çıktı

Tamer Yürükoğlu’nun dünyanın önde gelen global ve yerel otel zincirlerinde edindiği 40 yılı aşkın birikimini paylaştığı “Rakamlarla Otelcilik” kitabı çıktı.


Deneyimli turizmci Tamer Yürükoğlu’nun yeni kitabı “Rakamlarla Otelcilik” kitabı çıktı. Yürükoğlu, yeni kitabında; bütçe oluşturma, tahmin yapma teknikleri, finansal raporlama, temel performans göstergeleri ve metrikler gibi kritik konuları okuyuculara somut örneklerle açıklıyor. “Rakamlarla Otelcilik” sektörde çalışan her düzeydeki profesyoneller, otel sahipleri, otelcilik eğitimi alanlar ve sektöre ilgi duyan herkes için bir başvuru kaynağı niteliği taşıyor.

Yürükoğlu’nun vurguladığı gibi, kitap sektördeki değişen dinamiklere uyum sağlamak isteyen herkese rehberlik ediyor ve geleceğe yönelik bilinçli kararlar almalarına yardımcı oluyor. Bu kapsamlı kaynak kitap, aynı zamanda otelcilik terimleri sözlüğüyle de zenginleştirilmiş durumda, böylece okuyucuların konuları daha kolay anlamaları ve sektörde daha etkin bir şekilde yer almaları sağlanıyor. Rakamlarla Otelcilik kitabı, www.kitapyurdu.com sitesi üzerinden sipariş ediliyor.

Tamer Yürükoğlu kimdir?

40 yılı aşkın bir süredir iş dünyası içinde bulunan Yürükoğlu, Hilton, Swissôtel, Club Med, Dedeman gruplarında Türkiye, Suriye, Bulgaristan, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’da otel müdürü, ülke müdürü ve CEO pozisyonlarında görev yapmıştır. 2013 yılından itibaren otelcilik ve konaklama hizmetleri danışmanı olarak otel sahipleri ve yatırımcılarına, otel ve tatil köyü yatırımları, yönetimi, planlaması, operasyonel değerleme, kurumsal yapılandırma, işletmeci marka seçimi ve anlaşmaları konularında danışmanlık ve mal sahibi temsilciliği hizmeti vermektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Yürükoğlu, Boğaziçi Üniversitesinde Ekonomi yüksek lisansı yapmıştır. Ayrıca ABD’de Cornell Üniversitesi Otel Yöneticiliği programına katılmıştır. Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Turizm ve Otelcilik Danışma Kurulu üyesidir.

#tameryürükoğlu #rakamlarlaotelcilik #kitap #yenikitap #turizm #otel

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir