Turizmciler dostluk maçında buluştu

Turizm sektörü temsilcileri, Divan Grubu’nun organizasyonunda Beşiktaş Vodafone Park’ta sahaya indi. Bahattin Duran’ın yönettiği, Okay Karacan’ın anlattığı maçın sonunda dostluk kazandı…

Turizm sektörünün temsilcileri Vodafone Park’ta ‘Turizmciler Sahada’ mottosuyla düzenlenen dostluk ve gösteri maçında buluştu. Otelciler, acenteciler, rehberler, etkinlik organizatörleri, turizm STK başkanları ve yöneticileri,  akademisyenler başta olmak üzere sektöre farklı kategorilerde hizmet veren turizmciler, bu defa Divan Grubu’nun organizasyonunda bir araya geldi.

Teşekkür plaketleriyle başladı 

Karşılaşma öncesinde saha içinde düzenlenen törende organizasyonda emeği geçenler için hazırlanan teşekkür plaketleri verildi. Organizasyon Komitesi Başkanı, Divan Grubu Oteller Satış Direktörü Deniz Dikkaya, Beşiktaş Kulübü İletişim Danışmanı Şule Gökırmak’a, karşılaşmayı yönetecek olan Bahattin Duran’a ve maçı anlatacak olan tecrübeli spiker Okay Karacan’a plaketlerini takdim etti.  

Etkinliğe katılan oyuncuların kurayla belirlendiği maçta, Siyah takımın başında Teknik Direktör olarak Türkiye Otelciler Birliği TÜROB’un eski Başkanı Timur Bayındır sahaya çıkarken, Beyaz takımın teknik direktörlüğünü ise Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB’ın Eski Genel Sekreteri Çetin Gürcün yaptı. Sektörün iki önemli STK’sının bu iki yöneticisi, sektördeki başarılı yönetimlerini, saha kenarında da sergiledi.

Şule Gökırmak başlattı, Bahattin Duran yönetti 

Turizmcilerin buluştuğu karşılaşmada, turizmciler Siyah ve Beyaz takım olmak üzere ikiye ayrılarak bu defa Vodafone Park’in çimlerinde hünerlerini sergiledi. Dünya Kupası, Şampiyonlar Ligi gibi birçok ulusal ve uluslararası maçta Cüneyt Çakır’ın yardımcı hakemi olarak bayrak sallamış tecrübeli hakem Bahattin Duran’ın yönettiği; tecrübeli turizmci, Beşiktaş Kulübü İletişim Danışmanı Şule Gökırmak’ın vuruşu ile başlayan maçta turizmciler, futbolun üst düzey yıldızlarının hareketlerini aratmayan bir şova imza attı.

Siyah takımın gollerini Cengiz Deveci (2), Uğur Dinçer, Caner Süvari, Deniz Dikkaya ve Oğuzhan Koçak kaydederken, Beyaz takımda ise İsmail Taşdemir ve Muharrem Tuna’nın iki golü, mağlubiyeti önleyemedi. Karşılaşma, siyah takımın 6-3 galibiyetiyle sona erdi.

Deniz Dikkaya: “Turizm kazansın”

Turizmciler, karşılaşmanın ardından Vodafone Park’taki Beşiktaş Müzesi’ni ve Kartal Yuvası’nı ziyaret etti. Maç sonrası konuşan Divan Grubu Oteller Satış Direktörü Deniz Dikkaya, “Sektörün kendi içinde bir rekabet var ama aynı zamanda sektöre hizmet bilinci de mevcut. Burada sektör temsilcilerine spor yaptırmak, onları turizm etkinliğinin dışında spor için bir araya getirmek, kaynaştırmak ve de topluma barış ve dostluk mesajı vermek amacıyla sektörümüze yakışır bir organizasyon düzenledik. Sporda ‘hak eden kazansın’ diye bir terim vardır. Biz bu maç için ‘turizm kazansın’ diyoruz” diye konuştu.

#turizm #spor #futbol #beşiktaş #vodefonepark #divanotellergrubu #denizdikkaya #turizmkazansın

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir