Türkiye Kültür Turu Otobüsü Kore’yi Renklendiriyor

Güney Kore’nin Yeosu şehrinde düzenlenen Expo 2012 Uluslararası Sergisi’nde Türkiye pavyonu ve etkinlikleri ziyaretçi akınına uğrarken, sergiye gelme imkânı bulamayanlar için Kore’nin en büyük 4 şehrini ziyaret etmiş olan “Türkiye Otobüsü” de ikinci kez yola çıktı.

Mayıs ayı sonunda düzenlenen ilk “Türkiye Kültür Turu”‘nun gördüğü büyük ilgi üzerine, Expo 2012 Türkiye Pavyonu’nun başarısını kutlamak için 23 Temmuz tarihinden Seoul’den tekrar hareket eden “Türkiye Otobüsü” bir hafta sürecek yolculuğu boyunca Seoul, Kang-Reung, Pyung-Chang, Kwang-Ju şehirlerini ziyaret edecek.

Turun sonunda Yeosu Expo Türkiye standı önünde gösteriler sergileyecek olan Türk ve Koreli sanatçılar, 28 – 29 Temmuz tarihlerinde ise Busan’da “Türkiye Günleri” şemsiyesi altında Türkiye’nin kültürel zenginliklerini ve lezzetlerini sergileyecek.

Güney Kore’nin Yeosu şehrinde düzenlenen “Yaşayan Okyanuslar ve Kıyılar” temalı Expo 2012 Uluslararası Sergisi’nde tasarımı ve üretimini İkon Events’in gerçekleştirdiği Türkiye pavyonuna ilgi artarak devam ediyor. Expo 2012 Türkiye katılımına paralel olarak düzenlenen kültürel etkinlikler ise Kore halkının yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılanıyor.

Etkinliklere paralel olarak, Türkiye tanıtımının sadece Expo alanını ziyaret edenler ile sınırlı kalmaması amacıyla “Türkiye Kültür Turu” ikinci kez düzenleniyor.

TÜRK KÜLTÜRÜ VE LEZZETLERİYLE TANIŞMA

Türkiye Kültür Turu kapsamında, seyircilere Türk Halk dansları ve müzik gösterileri sunulurken, baklava ve Türk lokumu gibi lezzetler ikram ediliyor. Kore’nin ünlü bayan K-Pop ve dans grubu Step-Girl’in ve Kore’nin ünlü dans grubu B-BOY’un de eşlik ettiği organizasyon ile Türkiye ile Kore arasındaki kültürel dostluğun pekiştirilmesi hedefleniyor. Tur boyunca yapılan yarışmalar ile talihli katılımcılara Türkiye tatil paketleri hediye ediliyor.

Expo 2012 Yeosu Uluslararası Sergisi’nde düzenlenen ve Kore halkı tarafından yoğun ilgi gören kültürel etkinlikler, 29 Temmuz tarihinde ise Water Drums perküsyon gösterisi ile devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir