TÜROB, ITB Berlin’de Almanya’nın nabzını yoklayacak

TÜROB, 7-9 Mart tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek olan ITB Berlin Turizm Fuarı’nda, Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke unvanını taşıyan Almanya turizm pazarının nabzını yoklayacak.


Fuarla ilgili bir değerlendirme yapan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, şu bilgileri verdi: “Her ne kadar turizm açısından yıla sakin başlamış olsak da 2023 için iyimser beklentilerimiz devam ediyor. 2023 yılının turizmde iyi bir yıl olacağını umuyoruz. Londra, Cannes, Madrid, Tel Aviv gibi uluslararası fuarlara katılımımız sonucunda aldığımız işaretler bu beklentilerimizi destekliyor nitelikte. Berlin’den de olumlu beklentilerle döneceğimizi ümit ediyoruz. Fuara TÜROB olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın açtığı Türkiye holünde 3.2.115B standında katılıyoruz. Üye otellerimizin tüm randevularını TÜROB standında yaptıklarını memnuniyetle izliyoruz, o nedenle üyelerimizden de yoğun bir katılım olacağını görüyoruz.”

180 ülke katılıyor

ITB Berlin, ilk düzenlendiği 1966 yılından bu yana, fuardan daha çok bir turizm borsası niteliğiyle 180’den fazla ülke ve bölgenin katılımıyla düzenleniyor. Fuarda; ülkeler, destinasyonlar ve turizm işletmelerinin yanı sıra MICE, seyahat teknolojisi, kültür turizmi, sağlık turizm ve lüks turizm gibi çok sayıda turizm çeşidinin tanıtımı ve pazarlaması yapılacak.

#türob #türkiyeotelcilerbirliği #müberraeresin #itbberlinturizmfuarı #turizm #fuar #almanya

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir