Uluslararası Üçüncü Helâl ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda Lezita’ya büyük ilgi

Lezita, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Helâl ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın katılımcıları arasında yer aldı.

Yeni ek tesisinin açılışını geçtiğimiz haftalarda 110 milyon TL’lik büyük bir yatırım ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştiren Lezita, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Helâl ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın katılımcıları arasında yer aldı. Gıda, kozmetik, giyim ve medikal ürünler sektörlerinin önde gelenlerini bir araya getiren fuarda, Lezita da Pratik Şef Ailesi’nden Lezita Piliç Döner ürününü ziyaretçilerine tattırdı.

Helâl ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda Türkiye’den ve yurtdışından gelen çok sayıda firmayı, kendi sektörlerinde yüksek kalite ve güvenlik standartları ile tanıştırmaktan mutluluk duyduklarını belirten ABALIOĞLU Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda Satış-Pazarlama Grup Başkanı Sayın Ender Abalıoğlu şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük ve en modern et entegre tesislerinden birine sahip Lezita olarak, sektörümüzde güvenlik ve kalite standartlarının sürekli gelişmesine öncülük ediyoruz. Uluslararası alanda geçerliliği olan Helâl Gıda Kesim Belgesi’ne sahip bir firmayız ve hayvan refahına gösterdiğimiz titizliği kesim aşamasında da en üst düzeyde uyguluyoruz. Lezita üretim tesislerinde piliçlerin tümü uzman veteriner hekimlerin kontrolünde tamamen elle kesiliyor. Lezita 24 saat canlı yayın sistemimiz sayesinde helâl, kaliteli ve hijyenik koşullardaki üretimimizi, tüm Türkiye’ye izliyor. Helâl ve Sağlıklı Ürünler Fuarı gibi uluslararası platformlarda da ülkemizi ve sektörümüzü en iyi şekilde temsil etmek, bize her zaman gurur ve mutluluk veriyor.”

GIDA SEKTÖRÜNÜN EN HIZLI BÜYÜYEN MARKASI

Ülkemizin ilk özel sektör yem kuruluşu unvanıyla 1969 yılında faaliyete başlayan ABALIOĞLU Grubu, 2011 yılında Lezita markasının sergilediği başarılı performans ve sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme hızı ile sektörde farkını ortaya koydu. ABALIOĞLU Grubu, gıda sektörünün genç ve yenilikçi oyuncusu Lezita markasının katkısıyla geçtiğimiz yıl ciro bazında yüzde 31’lik bir büyüme ile sektöründe ikinci sıraya yükseldi. Böylece, ABALIOĞLU, 2010 yılında elde ettiği 703.711 milyon TL’lik üretimden satış rakamını, 2011 yılında 921.935 milyon TL’ye yükseltti ve Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun listelendiği ISO 500’de 72. sırada yer aldı.

İlk akla gelen ve en beğenilen pratik ürün markaları arasında üçüncü Lezita, ayrıca, bağımsız araştırma kuruluşu Method Research Company tarafından yayınlanan Mayıs 2012 tarihli Bilinirlik Raporu’na göre akla ilk gelen ve en beğenilen pratik ürün markaları arasında üçüncü sırada yer alıyor.

LEZİTA’DAN TÜRK MUTFAĞINA YENİLİKÇİ, LEZİZ, SAĞLIKLI VE YAŞAMI KOLAYLAŞTIRAN ÜRÜNLER 

Pratik Şef Ailesi’nin en yeni üyelerinden olan Lezita Acı Soslu Pişmiş Kanat, 7’den 70’e herkese hitap eden ve evden restoranlara tüketilebilen bir ürün. Lezita, önce tazecik kanatları özenle seçiyor. Sonra bu nefis kanatları, özenle soslayıp, doğal malzemelerle süslüyor. Son olarak da fırında nar gibi olana kadar güzelce pişiriyor. Size de sadece, birkaç dakikada ısıtıp afiyetle yemek kalıyor. Kemiksiz göğüs etinden üretilen Lezita Pişmiş Fileto Parçası, Pratik Şef Ailesi’nin diğer üyeleri gibi dört dakikada pratik bir şekilde hazırlanıyor. Lezita Pişmiş Fileto Parçası hazırlanırken, göğüs eti inceltilip şeritler halinde kesiliyor, üzeri özel bir kaplama ile kaplanarak farklı bir lezzet ve çıtırlık kazandırılıyor. Pratik Şef Ailesi’nin bir diğer yeni üyesi, yüzde 100 piliç göğüs etinden üretilen Lezita Özel Kaplamalı Nugget. Sadece piliç göğüs eti kullanılarak hazırlanan karışım, karabiber ve tuz ile lezzetlendiriliyor. Kendine özgü şeklini alması için özel kalıplardan geçirilen bu lezzet, kesildiğinde bembeyaz göğüs eti ortaya çıkıyor.

 LEZİTA’NIN HELÂL KESİMİ VE HİJYENİK ÜRETİMİ 24 SAAT CANLI YAYIN İLE TÜM TÜRKİYE’DE

Kuruluşundan bu yana kendi faaliyet alanının lider markalarından biri olmak için yatırımlarını aralıksız sürdüren Lezita, geçtiğimiz aylarda sektöründe bir ilke daha imza attı. Lezita Fabrikası Kamera Sistemi sayesinde helal, kaliteli ve hijyenik koşullardaki üretimini, bayileri, çalışanları ve tüm Türkiye’ye sunuyor. Lezita 24 saat canlı yayın sistemi sayesinde www.lezita.com.tr ziyaretçileri, üretim ve kesim hattı görüntülerine tıklayarak, taze piliç eti, ileri işlenmiş ürün üretimi ve kesim operasyonlarını 7 gün 24 saat boyunca takip edebiliyor. Uluslararası alanda geçerliliği bulunan Helal Gıda Kesim Belgesi’ne sahip olan Lezita, hayvan refahına gösterdiği titizliği kesim aşamasında da en üst düzeyde uyguluyor. Lezita üretim tesislerinde piliçlerin tümü uzman veteriner hekimlerin kontrolünde tamamen elle kesiliyor. Lezita’nın son derece şeffaf uygulaması, bayi ve çalışanlar açısından iş takibini kolaylaştırıp, güvenliği artırırken, bu helal kesim şartlarının tümünü eksiksiz olarak yerine getirdiğini de bir kez daha kanıtlıyor.

DÜNYA VE TÜRKİYE, ULUSLARARASI ÜÇÜNCÜ HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARI’NDA BULUŞTU

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES), Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve World Halal Council (WHC) desteğinde CNR EXPO’da 11 -14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda, helal gıda ve içecekten kozmetiğe, medikal ürünlerden tesettür giyim ve hac malzemelerine kadar çeşitli ürünler sergilendi. BAE, Malezya, Endonezya, Filipinler, Singapur, ABD, Suudi Arabistan, Almanya, Hollanda, Fransa, Cezayir, Fas, Kanada, Japonya’dan gelen çok sayıda profesyonelin ziyaret ettiği Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın alım grubu ülkelerini Irak, İran, Endonezya, Malezya, Pakistan, Suriye, Hindistan, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Finlandiya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere ve Fransa oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir