Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu,sektörün stratejik yol haritasını çıkartıyor

Türk unu ve unlu mamullerinin dünya pazarlarına “Türk” markasıyla ulaştırılması hedefiyle kurulan Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu (UTG), sektörün yol haritası niteliğindeki Stratejik Planı oluşturmak için ilk Çalıştay’ını 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde Ankara’da düzenledi.

Un ve Unlu Mamuller sektöründe faaliyet gösteren 30 firmadan 33 kişinin katıldığı Stratejik Plan Çalıştayı’nda sektörün güçlü ve zayıf yanları ile dünya pazarlarında Türkiye’nin sahip olduğu fırsatlar masaya yatırıldı.

Buğdayın anavatanı olan ülkemiz topraklarından çıkan bereketin, bundan böyle “Türk” markasıyla dünyaya sunulması için çalışacaklarını belirten Tanıtım Grubu Başkanı Turgay Ünlü, sektörün bu hedefe dönük köklü tecrübe ve birikimlerinin söz konusu Stratejik Planı’nın en güçlü yanını oluşturduğunu söyledi.

Tanıtım Grubu’nun faaliyetleriyle Türk un ve unlu mamullerinin marka konumlama ve kurumsal iletişim süreçlerinin daha aktif yürütüleceğine vurgu yapan Ünlü, nişasta, maya ve diğer ürün gruplarına dönük alt stratejilerin de uygulamaya konmasının takipçisi olacaklarını vurguladı.

UTG çatısı altında sektörün el ele, omuz omuza vererek ülkemizin ihracat rakamlarını çok daha yukarıya taşımak istediklerini söyleyen UTG Başkanı Turgay Ünlü, 2023 İhracat Stratejisi hedefinde “dünyanın ununu üreten Türkiye”nin önemli bir performans sergileyeceğine inandığını sözlerine ekledi.

Çalıştay’a katılan sektör temsilcileri de bugün dünya birincisi olan sektörün, daha geniş ve büyük pazarlara ulaşmak konusunda yaşadığı engelleri kaldırabilecek güçte olduğunu ve bunun için gereken işbirliğinin Un ve Unlu Mamuller Tanıtım Grubu çatısı altında sağlanacağını vurguladılar.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir