Yemekler Köprüde Kalıyor!

Fatih Sultan Mehmet köprüsünde başlayan ve 3 ay boyunca devam edecek olan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle oluşan aşırı trafik yaşamı olduğu kadar iş dünyasını da olumsuz yönde etkiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği (İYSAD) Başkanı Sadık Çelik bu olumsuz durumun toplum sağlığını riske ettiğini belirtti. Çelik yaptığı açıklamada; “Günlük hazır yemek üreten firmaların yemeklerinin en kısa sürede, en sağlıklı koşullarda yerine ulaşımının sağlanması şarttır. Ancak Boğaziçi Köprüsü’nün, günlük, hazır yemek araçları tarafından kullanımına izin verilmemesi, yemeklerin zamanında ve sağlıklı bir biçimde nakliyesinde de aksamalara yol açmaktadır. FSM Köprüsü’nün bakım-onarım çalışmaları nedeniyle kapatılmasından önce de 1. Köprüyü kullanamamalarından kaynaklı günlük toplu yemeklerin nakliyesi konusunda büyük sıkıntılar yaşanırken FSM’nin kapatılması sorunu ikiye katlamıştır.

YEMEKLER TRAFİKTE BOZULUYOR, ÇALIŞANLAR AÇ KALIYOR

Toplu yemek nakliyesinde 1. Köprünün kullanımına izin verilmemesi zaten hâlihazırda büyük bir problemken bir de üzerine FSM’nin kapatılması eklenince aşırı sıcaklarla birlikte olağanüstü yoğun trafikte saatlerce bekleyen yemeklerin bozulmasının önüne geçebilmek ve zamanında yerine ulaştırılabilmesini sağlamak son derece güçleşmiştir. Öğlen 12’de yenilmesi gereken yemek saat 2’de, 3’te ancak yerine ulaşabilmektedir. Bu da maalesef hizmette aksamalara yol açıyor. Çalışanların aç kalması bir yana, hem sağlığı tehdit ediyor hem de bozularak çöpe giden yemekler israfa ve ziyana neden oluyor. Toplumu üç koldan zarara uğratıyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir