Zafer Canbaz: “İzmir’de bu yazın otel dolulukları 2023’ü geride bırakacak”

Hyatt Regency İzmir İstinyePark Genel Müdürü Zafer Canbaz, şehre Avrupa’dan direkt seferlerin artmasının pazara dair beklentileri yükselttiğini kaydetti. Ortadoğu ülkelerine direkt seferlerin konmasıyla pazardan hak ettikleri payı alabileceklerini söyleyen Canbaz, “İzmir’de bu yazın otel dolulukları 2023’ü geride bırakacak. Bu sezondan beklentilerimiz yüksek.” diye konuştu.

Turizm sektörü ekonomik gündemin belirleyici olduğu bir sezona giriş yaptı. 16 Aralık 2022  tarihinden bu yana İzmir/Balçova’da hizmet veren Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ın ise bu sezondan beklentileri yüksek. Otelin Ege turizmine katkılarını ve yeni sezonla ilgili beklenti ve  öngörülerini aktaran Hyatt Regency İzmir İstinyePark Genel Müdürü Zafer Canbaz, şehre Avrupa’dan direkt seferlerin artmasının pazara dair beklentileri yükselttiğini  belirterek, “Özellikle sezonda konulacak direkt seferler ile Orta Doğu ülkelerine olan kolay ve rahat ulaşım ile de pazardan hak ettiği payı alacağımız düşüncesindeyim. Hem yurt dışından gelen misafirlerimiz hem de yerli konuklarımızın Urla, Çeşme, Alaçatı gibi revaçta olan tatil merkezlerine yakınlığımızı fark edip bizi değerlendirmek istediklerini gördük. Bu sezonun doluluk anlamında geçen senenin üzerine çıkacağı düşüncesindeyim.” diye konuştu.

“Türkiye’de genelde turist sayısına odaklanılıyor”

Bu yıl üst segment gelir grubundaki turist sayısında bir artış öngördüklerini ifade eden Canbaz, Türkiye’de sektörün genelde turist sayısına odaklandığını belirtti ve nitelikli turistin önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Nicelik dışında nitelikli adımlar İzmir’i kısa ve uzun vadede turizm açısından ileriye taşıyacaktır. Türkiye’de sektör genelde turist sayısına odaklanıyor. Özellikle tatil yörelerindeki her şey dahil tesisler nitelikli ziyaretçiden çok otellerin doluluk oranlarına odaklanıyor. Açıldığımız günden beri hedefimiz, nitelikli misafirlerde oluşan ve nicelik açısından da doluluğu hedeflediğimiz bir portföy oluşturmak. Ağırladığımız misafir porföyümüzle sadece otelimize değil, yaşadığımız güzel şehre de katkı sağlamak.”

“Ege turizmine katkımız büyük”

Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ın birçok açıdan Ege Bölgesi’nde ilk olmasıyla öne çıktığını vurgulayan Canbaz, otelin Ege turizmine katkılarını şu sözleriyle aktardı: “Ortak yatırımcı Orjin Grup iki devin güçlerini birleştirdi. Hemen bitişiğimizde bulunan İstinyePark Alışveriş Merkezi’ne otelin içinden direkt bağlantımız var. Bu özelliğimiz ile Ege Bölgesi’nde bir AVM ile bağlantılı ilk ve tek otel projesiyiz. Konumumuz ile de birçok otelin sahip olmadığı bir avantajımız mevcut. Hem şehrin merkezinde hem bağlantı yollarına hem de turistik destinasyonlara yakınlığımız ile birçok şehir otelinden farklılaşıyoruz. Tamamı deniz gören geniş odalarımız, lüksü ve sadeliği birleştiren tasarım anlayışımız ile İzmir’de kısa sürede fark oluşturduk.”

Sanatı her bir noktasında en çarpıcı haliyle yaşatan Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ın genel alanlarında tümü Orjin Gruba ait olan 30’a yakın orijinal eser mevcut. Odalarında da telif hakları alınmış orijinal replikalar bulunan otelde misafirler kendilerini sosyal bir ortamda, bir müzede ya da sanat galerisinde gezintiye çıkmış gibi hissederken aynı zamanda ev konforunu da yaşayabiliyor.

“Civar otelleri de dolduruyoruz”

Zafer Canbaz, Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ın şehir otelciliğine yepyeni bir soluk getirdiğini ifade etti. Normal şartlarda şehir otelciliği dendiğinde 2000 m² alana konumlanan toplantı salonları ve 500 m² fuaye alanlarının bulunmadığına dikkati çeken Canbaz, “Farkımızı da burada ortaya koyuyoruz. Misafirlerimize şehir otelciliğinden beklenenin daha fazlasını sunuyoruz. Biri 600 kişilik diğer 300 kişilik, kendilerine özel mutfakları bulunan iki adet balo salonumuz var. Bunlara ek olarak ihtiyaca göre bölünebilir 10 adet toplantı salonumuz bulunuyor. Tüm toplantı salonları, teknik detaylar düşünülerek inşa edilen altyapısı ve son teknoloji görsel ve işitsel ekipmanları sayesinde misafirlerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.” ifadelerini kullandı ve salonların işlev ve kalitesinden kaynaklı ulusal ve uluslararası kongrelere ev sahipliği yaptıklarını ve böylelikle civar otellerin de dolmasını sağladıklarını sözlerine ekledi.

“Büyük ve güçlü bir ekibe sahibiz”

Hyatt Regency İzmir İstinyePark için F&B departmanına ayrı bir önem veriyor. F&B müdürlüğü ve ona bağlı şeflerle kurdukları bir şemadan söz eden Zafer Canbaz, “Büyük ve güçlü bir ekibe sahibiz. Mutfakta ise menüleri ile misafirlerimizden her zaman tam not alan Nejdet Çolakoğlu şefimiz ve ona bağlı çalışan yardımcı şeflerimiz mevcut. Çok büyük ve nitelikli bir ekibe ve oda servis elemanlarına sahibiz. Bu açıdan çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Ekipteki tüm arkadaşlar, otelimizde konaklayan müşterilerimiz için hizmet veren The Bay Restaurant, lobide yer alan The Park Bar’ımız için var güçleriyle çalışıyor.” dedi.

“Kadın-erkek eşitliğini sözde değil, eylemde de benimsedik”

Hyatt İstinyePark ailesinde 160 kişilik bir ekiple çalıştıklarını kaydeden Zafer Canbaz, sadece iş yapma şekliyle değil, aynı zamanda değerleriyle de öne çıktıklarını söyledi. Kadın- erkek eşitliği ve pozitif ayrımcılık ilkelerini sadece sözde değil, eylemde de benimsediklerini ve uyguladıklarını ifade eden Canbaz, “İnanıyoruz ki, bu değerlerimiz sayesinde daha güçlü ve daha kapsayıcı bir çalışma ortamı oluşturuyoruz. Kadın çalışanlarımızın iş hayatındaki yerini güçlendirmek için Women@Hyatt programımız ile kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Aynı şekilde, sektörümüze yeni mezun ve iş tecrübesi olmayan gençleri kazandırarak onların kariyerlerine katkı sağlamak da bizim için önemli bir misyon. Ayrıca yabancı çalışanlar ile ekibimiz içerisindeki kültürel, etnik ve cinsiyet kimliklerine saygı duymayı, fırsat eşitliğini sağlamayı ve her çalışanın potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya destek oluyoruz.” şeklinde konuştu.

#HyattRegencyİzmirİstinyePark #ZaferCanbaz #izmir #turizm #ege #otel #2024 #yaz #yenisezon #doluluk #tatil

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir