Anasayfa » Gündem » 2020’nin yıldız haritası bakın Türkiye turizmi için neler diyor?  

2020’nin yıldız haritası bakın Türkiye turizmi için neler diyor?  

Türkiye ekonomisinin son yıllarda parlayan yıldızı olan turizm sektörü, geçen yıl yurt dışından milyonlarca ziyaretçiyi ağırladı. Yeni yılla birlikte planlar da yapılmaya başlandı. Türkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi Enuygun.com turizm dünyasının yeni yılı ile ilgili merak edilenleri ünlü Astrolog Şenay Devi’ye sordu. Devi’ye göre yeni yılda Türkiye’de önemli yer altı şehirleri gün yüzüne çıkacak.

 Son rakamlara göre geçen yılın ilk 11 ayında ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,31 artış göstererek 42 milyon 910 bin oldu. Peki, 2020 yılında Türkiye’nin turizm sektörünü neler bekliyor, turistler en çok nereleri ziyaret edecek, sektörü hangi sürprizler bekliyor? Türkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi Enuygun.com, ünlü Astrolog Şenay Devi’ye sordu. İşte Devi’nin çarpıcı öngörüleri:

Batı Çin seyahatleri çok cezbedici olacak

Genel olarak bu sene İspanya, Fransa seyahatleri gündemde olacak. Ancak en çok Hindistan ve Çin; özellikle Batı Çin seyahatleri çok cezbedici olacak. Hem ticaret hem de kişisel gelişimle ilgili konularda yapılacak yolculukların yoğun olduğu bir döngü yaşanacak. Deniz yoluyla seyahatler, 2020’ye damgasını vuracak görünüyor. Afrika gezileri, Amazon ormanları bu seneki gezilerin odak merkezi haline gelecek. Ülkemizde de Didim’de ve özellikle Batı kesiminde yapılacak keşifler, tarihi eserlerin ortaya çıkması, Batı ve Güneydoğu bölgemizde yeni yerlerin keşfi, sürpriz seyahat ve turlar, yıl boyunca etkili olacağına işaret ediyor. Ayrıca 11. evre Türkiye’nin çok güçlü Yay burcuna yerleşmiş. Özellikle sağlık turizminde yoğun bir ilgiyi işaret ediyor.

Yeni yerler keşfedilecek

Bu yıl yeni yerler de keşfedilecek ve bu keşifler insanlık tarihine ışık tutacak yerler olacak. Jüpiter Oğlak geçişi hem Batı hem de Güneydoğu’da önemli yer altı şehirlerinin gün yüzüne çıkmasına sebep olacak. Taşı toprağı altın ülkemizin tarihi eserleri, kayıp şehirlerin ortaya çıkmasıyla daha etkin ve popüler hale gelecek. Özellikle sağlık turizminde yaşanacak gelişmeler, İstanbul’u çok daha popüler hale getirecek.

Tatilciler artık 5 yıldız tatil anlayışından kopmaya başlayacak

İnsanlar artık 5 yıldız tatil anlayışından kopmaya başlayacak. Buradan uzaklaşacakları, doğayla bütünleşecekleri, doğadan aldıklarımızı vermeye başlamamız gerektiğini idrak etmeye başladığımız bir dönem olacak. Jüpiter Oğlak burcundayken mucizeler getirmez, insanları gerçeklerle yüzleştirir. Çevre çalışmalarıyla ilgili gönüllülerin turizm sektörüne de katkıları olacak. Dolunay Koç’ta, Aslan’da ve Yay’da olduğunda seyahatte aksamalar yaşanabilir, ayrıca Merkür; Kova, İkizler ve Terazi de geri harekette olduğu dönemlerde aksamalar yaşanabilir.

Yılın en şanslı burçlar Oğlak ve Boğalar

Jüpiter, Oğlak burcunda ilerlerken 2007’den bu yana yaşadıklarımızı, yaşattıklarımızı; istesek de istemesek de yüzleşerek kabul etmek zorunda kalacağımız bir yıl olacak. Güneşi, yükselen burcu ve Jüpiter’i Oğlak ve Boğa’da olanlar, diğer burçlara nazaran daha güçlü enerjilerle karşı karşıyalar. Emek verenler, vazgeçmeyenler, şikâyet etmek yerine üretenler, gerçekten sevgiyle ruhlarını besleyip yaşadıkları zorluklara rağmen kalp güzelliğini muhafaza edenlerin ödülünü alacağı bir yıl olacak.

Tutulmalara dikkat!

Bu yıl 6 tutulma var; 4 ay, 2 güneş tutulması o dönemde özellikle uçaklarla ilgili problemler olabileceği için seyahat planlamalarına dikkat etmekte fayda var. Tutulma tarihleri ise şöyle: 10 Ocak Yengeç Burcu’nda ay tutulması, 5 Haziran Yay Burcu’nda ay tutulması, 23 Haziran’da Yengeç Burcu’nda güneş tutulması, 5 Temmuz Oğlak Burcu’nda ay tutulması, 30 Kasım İkizler Burcu’nda ay tutulması, 14 Aralık Yay Burcu güneş tutulması.

 

 

 

İnceleyin

TÜRSAB Heyeti’nden Ankara Ticaret Odası’na ziyaret

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve beraberindeki TÜRSAB heyeti, Ankara Ticaret Odası’na ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz