Anasayfa » Gündem » Aylin Güneşli, acentaların sesi olmak için bu dönem de aday!

Aylin Güneşli, acentaların sesi olmak için bu dönem de aday!

TÜRSAB Şişli Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Aylin Güneşli, 21 Ekim Pazartesi günü yapılacak TÜRSAB Şişli BTK seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı.

 21 Ekim Pazartesi günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan TÜRSAB BTK seçimleri için sona yaklaşılırken, TÜRSAB Şişli Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı ve 12 Months Travel’in sahibi Aylin Güneşli, başkanlığa yeniden adaylığını koyduğunu açıkladı. 21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen TÜRSAB Şişli ve Kağıthane BTK seçimlerinde, acentaların sesi olmak amacıyla talip oldukları görevde, şahsı ve yönetim kurulu olarak sözlerine sadık kaldıklarını belirten Aylin Güneşli, yeni dönemde başladıkları işlerin takipçisi olmak ve yeni projeleri hayata geçirmek için bir dönem daha “İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu” Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Görev süresi boyunca bölge acentalarının sorunlarını çözmek üzere geniş katılımlı toplantılar yaptıklarını ve detaylı olarak en üst düzeyde yetkililere aktardıklarını ifade eden Aylin Güneşli, yazılı açıklamasında şu ifadelerde yer verdi:

“Acentalarımızın sorunlarını en üst düzeyde yetkililere birinci ağızdan ilettik”

Görev süremiz boyunca, bölge acentalarımızın en önemli sorunlarını çözüm önerilerimiz ile birlikte, Turizmden Sorumlu Sayın İstanbul Vali Yardımcımıza, Sayın İl Kültür Turizm Müdürümüze, Sayın Şişli Kaymakamımıza, Sayın Şişli ve Kağıthane Belediye Başkanlarımıza, Sayın Şişli ve Kağıthane Emniyet Müdürlerimize, Sayın UKOME Başkanımıza, Sayın Türk Havayolları Yurtiçi Satış Başkanımıza, THY Harbiye Satış Müdürümüze ve THY Acentalar Müdürümüze, Sayın İRO Başkanımıza,  gerçekleştirdiğimiz resmi ziyaretlerimizde en üst düzeyde yetkililere birinci ağızdan ilettik. Bölge acentalarımızın iş hacmini arttırmak, yeni rotalar çıkarmak ve yeni keşifler için Yeşil  Bursamıza İş Geliştirme Gezisi, aramızdaki iş birliğini arttırmak için de Taksim Barcelo Otel ev sahipliğinde  “ İş Geliştirme Etkinliği “ düzenledik. Gezi ve etkinliklerimiz tamamen sponsorlarımız tarafından gerçekleşti.

“Kaçak faaliyetlerle mücadele ettik”

İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Emniyet, Zabıta,  İRO ve TÜRSAB Denetim Bölümümüz ile iyi bir işbirliği yaparak, kendi tespitlerimiz ve sizlerden gelen ihbarlar doğrultusunda kaçak faaliyetlerle mücadele ederek cezalar kestirdik, kaçak faaliyet gösteren işyerlerini kapattırdık. Bölgemizde, caddelere tur satmak amacıyla kurulan standları kaldırttık.

Müze biletleri konusunda, TÜRSAB ev sahipliğinde SICPA ile yapılan,  sorun ve çözüm önerilerimizi sunduğumuz toplantıya katıldık. Bölge belediye başkanlarımızı ziyaret ederek, gezilerinde mutlaka seyahat acentası kullanmalarının sözünü aldık.

THY Yurtiçi Satış Başkanımız, Harbiye Satış Müdürümüz ve Acentalar Müdürümüz ile THY Genel Müdürlük ve Harbiye Satış Ofisinde yaptığımız toplantılarda, servis bedellerinin arttırımını, grup rezervasyonlarındaki kur farkı sorununu, free uygulaması ve ödeme şartlarının opsiyon ile belirtilmesini, internet sitelerinde düşük hizmet bedeli ile satış yaparak ve benzeri uygulamalar nedeniyle acentaları ile rekabet etmemeleri gerektiğini, uzun bayram dönemleri sonrasına denk gelen devre ödemelerinin birkaç gün ertelenmesi konularını masaya yatırdık.

İstanbul Yeni Havaalanımızı inşaat halindeyken gezerek, eksik ve düzeltilmesi gerekenleri yerinde tespit ederek IGA yetkililerine ve TÜRSAB Başkanımıza bildirdik. UKOME Başkanımızı ziyaret ederek seyahat acentalarının öz varlık araçları ile transfer yapmalarının engellenmemesi gerektiğini, 9+1 Vito, Minibüs araçlara bekletilmeden yol belgesi verilmesi gerektiğini,  Ordu Caddesi’nin trafiğe kapanmaması gerektiğini, kapanırsa da kullanacakları raylı sistem projemizi sunduk.

“Rehber eksikliği için çalıştık”

İRO Başkanımız ile görüşerek nadir bulunan dillerdeki rehber eksiğinin giderilmesini ve rehberlerin mutlaka acentalara makbuz vermesi konusunu gündeme getirdik.

TÜRSAB Şişli BTK Başkanı olarak, TÜRSAB Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun davetiyle dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan ITB Berlin fuarına katılarak, THY Cooperate ve DRV (Alman Seyahat Acentaları Birliği) birebir görüşmeler yaptık.

Otellerin TL bazlı ödeme alması gerekmesine rağmen, döviz bazlı ödeme almaları konusunda misafirlerimiz ile sıkıntı yaşamamak ve misafirlerimize verilmek üzere TÜRSAB Hukuk Bölümümüz iş birliği ile hukuki yazı hazırlattık.

Başladığımız işlerin takibini yapıp sonuçlarını almak, sizlerin sesi olmaya devam etmek, acenta kullanımının önemini herkese duyurmak ve yeni projelerimiz için ekibimle bir dönem daha “İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu” Başkanlığına adaylığımı koyuyorum. Ekibimiz, yine bölgemizde faaliyet gösteren, sektörümüzün farklı segmentlerini temsil eden değerli 6 kişilik asil ve 7 kişilik yedek yönetim kurulu meslektaşımdan oluşmakta. Ülkemiz, mesleğimiz ve bölgemiz için geçtiğimiz sene boyunca yaptıklarımızı ve önümüzdeki dönem projelerimizi sizlerle paylaşmanın heyecanı ve coşkusu ile sizleri aşağıda belirtilen detaylar doğrultusunda oy vermeye davet ediyoruz.

Tarih : 21 Ekim 2019, Pazartesi

Yer    : Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Saat   : 09:00-12:00 arası

 

 

İnceleyin

Dünya turizmine yön verenler bu forumda buluştu

Covid-19 nedeniyle dünya genelinde turizm sektöründe 3 trilyon dolar kayıp olduğunu vurgulayan World Tourism Forum ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz