Anasayfa » Hotel-Tech » Design otel zincirinden 19 yeni tesis

Design otel zincirinden 19 yeni tesis

Münih merkezli, “bütçe otel” diye bilinen cazip fiyattan konaklama imkanı sunan design otel zinciri Motel One yönetimi, Avrupa’daki mevcut tesislerine 19 tane daha ekleyerek genişleme kararı aldı.

TUYED yönetiminin Tophotelprojects’in haberinden yaptığı derlemeye göre, Motel One’nın yeni hizmete girecek 19 tesisinin toplam oda kapasitesi 6 bin 100’e ulaşıyor. Halihazırda Almanya’nın başkenti Berlin’de iki oteli bulunan Motel One yönetimi, bölgede 10 yeni otel daha açmayı planlıyor. Şirket yönetimi, Berlin’deki otellerinde gecelik konaklama fiyat stratejisini 62 Avro üzerine kuruyor.

Şirketin Berlin’de hizmete girmek için gün sayan otelleri arasında Alexanderplatz’daki Motel One 708 oda kapasitesiyle en büyük tesisi oluşturuyor. Bu otelin önümüzdeki yıl ilkbaharda hizmete gireceği belirtiliyor. Kaiser Wilhelm Memorial Kilisesi ile Zoo Station arasında yer alan bir kulesi de bulunan City West’in oda kapasitesi ise 582 olarak belirleniyor.

İNGİLTERE, FRANSA, İSPANYA, İSVİÇRE’DE OTEL AÇACAK

Motel One’nın bugün İngiltere, Hollanda, Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre’de hizmet veren tesisleri bulunuyor. Şirket yönetimi, geçen yıl satışlarını yüzde 26’lık artışla 322 milyon Avro’ya ulaştırdı. Şirketin işlettiği toplam 13 bin 800 oda kapasiteli 51 otel, konaklama sektöründe inanılması güç ortalama yüzde 75 gibi bir doluluğa ulaştı.

Avrupa’daki tesis sayısını artırmaya kararlı olan Motel One yönetimi ayrıca Fransa, İngiltere, İspanya ve İsviçre’de de yeni otel açmayı planlıyor. Buna göre Avrupa’da hizmete girecek yeni Motel One’lar ve oda kapasiteleri şöyle belirleniyor.

Almanya 12 tesis 4 bin 200 oda
İsviçre 2 tesis 543 oda
İngiltere 2 tesis 647 oda
İspanya 1 tesis 300 oda
Fransa 1 tesis 255 oda
Avusturya 1 tesis 60 oda

#Design, #DesignOtel, #OtelZinciri, #Tesis, #Otel, #Motel, #MotelOne

İnceleyin

Almanya’nın 4 ile seyahat uyarısı kalktı, Bentour Reisen memnuniyetle karşıladı

Tur operatörü Bentour Reisen, Alman hükümetinin Türkiye’de en sevilen turistik bölgeleri için seyahat uyarısını kaldırma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz