Anasayfa » Turizm » Kuşadası Kruvaziyerde Hız Kesmiyor

Kuşadası Kruvaziyerde Hız Kesmiyor

 

Carnival Cruise Lines’ın en yeni en lüks gemileri arasında yer alan Carnival Vista Kuşadası’na ilk seferini gerçekleştirdi. Carnival Vista, 2016’da gerçekleştireceği 10 sefer ile yaklaşık 55 bin kruvaziyer turisti Kuşadası’na getirecek.

Kruvaziyer turizmin en önemli küresel markalarından Carnival Cruise Lines’a ait en yeni gemilerden Carnival Vista, sabah saatlerinde Kuşadası Ege Ports yolcu limanına yanaştı. Carnival Vista kruvaziyer gemisinin, yaklaşık 4000 bin yolcu ve 1500 mürettebat ile Kuşadası’na gerçekleştirdiği ilk sefer, esnafın da yüzünü güldürdü. Sezon sonuna kadar 9 kez daha Kuşadası’na yanaşarak toplam 10 sefer yapacak olan Carnival Vista, donanımıyla da denizlerdeki en lüks kruvaziyer gemileri arasında yer alıyor. Carnival Vista’nın yapacağı seferlerle yaklaşık 55 bin turisti Kuşadası’na getirmesi bekleniyor. Son dönem de yaşanan sıcak gelişmelerle birlikte İstanbul ve İzmir limanlarındaki sefer iptallerine karşın, Türkiye’de kruvaziyer turizmin başkenti Kuşadası Ege Ports yolcu limanı ise yeni seferlerle hizmetlerine devam ediyor.

AKDOĞAN: “KUŞADASI TURİZMİNİN CAN DAMARI YOLCU LİMANIDIR”
Ege Ports Yolcu Limanı’nın dünyanın sayılı limanlarından biri olarak kendini bir kez daha ispatladığını belirten KuşadasıTicaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, “Ülke genelinde yaşanan üzücü gelişmelerle birlikte turizm sektörü de, rezervasyon iptalleri ile sıkıntılı bir sürece girmiştir. Kuşadası turizminin can damarı yolcu limanıdır. Olaylar sonrası genel tabloda yaşanan sefer iptalleri sonrasın Ege Ports, farklılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Carnival grubunun en yeni gemilerinden biri olan Carnival Vista’nın Kuşadası’nı tercih etmesi, gerek limanımızın güvenlik konusundaki yeterliliğini, gerekse hizmet kalitesini ortaya koymuştur. Gelen misafir gemimiz en iyi şekilde ağırlanmıştır. Gelen turistlerimiz güven içinde turistik turlarını tamamlamış, şehir merkezinde keyifli ve renkli bir gün geçirmişleridir” açıklamasında bulundu.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK KRUVAZİYER LİMAN İŞLETMECİSİ”
Üç kıta, 7 ülke ve 10 liman ile “Dünyanın En Büyük Kruvaziyer Liman Operatörü” unvanını elinde bulunduran Global Liman İşletmeleri – Global Ports Holding, hedeflediği yeni yatırımlarla operasyonel ağını daha da genişleterek, bu konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Global Liman İşletmeleri bünyesinde, Türkiye’de Ege Ports’un yanı sıra Port Akdeniz – Antalya ve Bodrum Cruise Port limanları da bulunuyor. Global Ports Holding ayrıca Adria Limanı – Bar (Karadağ), Barselona Kruvaziyer Limanı, Malaga Kruvaziyer Limanı, Lizbon Kruvaziyer Limanı, Singapore Kruvaziyer Limanı, Valletta Kruvaziyer Limanı ve Dubrovnik Kruvaziyer Limanı gibi kruvaziyer turizminin önemli limanlarından oluşan bir zinciri elinde bulunduruyor. Global Ports Holding, 2015 yılında toplam 5.5 milyonun üzerinde yolcuya hizmet vererek, Akdeniz kruvaziyer liman işletmeciliğindeki pazar payını %20 ’ye ulaştırmıştır.

 

#Kuşadası #CarnivalVista #Kruvaziyer #CarnivalCruiseLines #HotelRestaurant #Hitech

İnceleyin

Avrupa, Ortadoğu’yu gölgede bıraktı!

 2019 yılında Türkiye’ye gelen Avrupalı turist sayısında gözle görülür bir artış olması sektör temsilcilerini sevindirdi. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz