Anasayfa » Dosya Konusu » Melaminde Kusursuz Şıklık Evren Plastik

Melaminde Kusursuz Şıklık Evren Plastik

Farklı ürün tasarlamak için belli bir dönem ya da sezonları yok! Onlar her daim yeniliğe açıklar, her an yeni bir ürünle sofralara bir melamin şıklık daha katabilirler…

Evren Plastik İhracat Müdürü Banu Şenyer Kul “Yenilik ve farklıya odaklıyız”

Sofra üstü melamin pazarının köklü üreticilerinden Evren Plastik, 1960 yılından bu yana üretimlerini sürdürüyor. 2015 yılına 9 farklı ürün çeşidiyle giren firmanın yeni ürünlerini ve yılsonuna dönük beklentilerini Evren Plastik İhracat Müdürü Banu Şenyer Kul ile konuştuk.

Evren Plastik’in kuruluşundan ve üretim faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Evren Plastik ve Melamin Sanayi, 1960’lı yıllarda kurulan Tapucular Melamin Sanayi ve Tic. AŞ.’nin 2004 yılında isim değiştirmesiyle sektörde faaliyetine devam etmektedir. Firma olarak her geçen yıl büyümeyi hedefliyor ve bunu sektörün ihtiyaçları ve eksikleri doğrultusunda yapmaya çalışıyoruz. Endüstriyel alanda sofra üstü ürünler sektöründe çeşitlilik ne kadar fazla olursa olsun talepler de o oranda yüksek oluyor. Bizi öne çıkaran en önemli özelliğimiz, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve hassasiyet. Dolayısıyla pazarda farklı ebatlar ile ürün gamımızı genişletmek yerine ürünlerimizi tamamlayıcı ürünler ile genişletmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda uzun yılların getirdiği bilgi ve tecrübe ile gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarındaki yerimizi aldık. Ürettiğimiz her üründe sağlık ve kalite her zaman ön planda oldu. Bu da tercih edilen ve güvenilen bir firma olmamıza sebep oldu.

Firma olarak endüstriyel pazarda hangi ürünlerinizle yer alıyorsunuz? 2015 yılına özel ürünlerinizden biraz söz eder misiniz?

Bu yıla mevcut ürün gamımıza 9 farklı ürün ilavesiyle girdik ve yeni ürünler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ürünlerimizin en önemli özelliği, ısıya dayanıklı olmaları. Bilindiği üzere, piyasada en fazla tercih edilenler makinede kullanılabilir ve ısıya dayanıklı ürünler oluyor. Onun dışında bir özelliğimiz de, kırılmaya dayanıklı ürünler üretmemiz. Bahsettiğim bu niteliklerin dışında tasarım da bizim için önemli bir unsur. Günümüzde artık estetik ve görsellik ön planda. Ürünlerimizi tasarlarken kullanım avantajları kadar görselliğine de önem veriyoruz. Biz de sunum için gerekli ürünlere ağırlık vererek çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Ağırlıklı beyaz renkte ürettiğimiz ürün gruplarımızda aynı zamanda sektörün ihtiyaçlarına ve taleplerine bağlı olarak siyah ve kırmızı renklere de yer verdik. Ürünlerimizi kalıp üzerinde ufak şekillendirmelerle değiştirip, aynı ürünü iki farklı görüntüde sunmaya çalışıyoruz. Bu süreçte bir ürünün başka bir alternatifinin olmasına daima özen gösteriyoruz. Bizim için önemli olan, ürün satışlarımızda müşterilerimize devam ürünleri ya da tamamlayıcı ürün olanakları da sağlayabilmemiz.

Firmanızın bu yıldan beklentileri neler? Yılsonuna dönük yeni ürün yatırımları ve projeleri var mı?

Biz Evren Plastik ve Melamin olarak, geçtiğimiz yıla göre hep daha fazla ileride olmak için çalışıyoruz. Bunun için hiç durmadan yeni ürün araştırması yapıyoruz ve farklı kalıplar tasarlayarak müşteri memnuniyetini arttırmaya çalışıyoruz. Bu yüzden bizde farklı ürün üretmek için belli bir dönem ya da sezon yok. Her an yeniliğe açığız, her an yeni bir kalıp yaparak yeni ürün sunabiliriz.

İnceleyin

Yenilenen Bolu Koru Hotel, kapasitesini üçe katlayarak geri döndü!

Haber: Hatice Ünal Bilen                                                                                       Bolu & Abant bölgesinin 59 yıllık efsane oteli Bolu Koru ...