Anasayfa » Manşet » Seraphim Cave Hotel açıldı

Seraphim Cave Hotel açıldı

Kapadokya’nın son gözdesi Seraphim Cave Hotel, 29 Nisan Pazar günü düzenlenen görkemli bir organizasyonla açılışını gerçekleştirdi. Nihat Çimen ve Gökhan Kanat kurucu ortaklığında hizmete giren otel, lüks tasarlanmış 23 odasıyla hizmet verecek.

Nihat Çimen: “Büyük emek verdik”

Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa Köyü’nde yatırıma kazandırılan otelin resmi açılış töreninde bir konuşma yapan Seraphim Cave Hotel kurucu ortaklarından Nihat Çimen, tarihi 1853 yılına dayalı olan otelin tarihi dokusunu bozmadan kalite ve konforu misafirlerine en iyi şekilde sunmak için çok çalıştıklarını ve 23 odadan oluşan otelin her bir odasının farklı bir konseptle oluşturulduğunu söyledi. Otelin büyük bir emek ve ekip işi olduğunu belirterek, başından beri işlerini büyük özveriyle yapan başta Burcu Numanoğlu ve Göksel Öner olmak üzere tüm ekibe teşekkür etti.

Seraphim Cave Hotel kurucuları Nihat Çimen ve Gökhan Kanat ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda misafirler otel açılış günü öncesinde keyifli bir akşam yemeğinde şarkılar ve davul zurna ile eğlendi. Ertesi gün misafirler sabahın ilk saatlerinde gerçekleşen balon turu ile unutulmaz anlar yaşarken, balon uçuşu sonrası mini bir kutlamayla birlikte sertifikalarını aldılar. Ardından Kapadokya’nın tarihi yerlerini rehber eşliğinde gezerek çekindikleri fotoğraflarla anı ölümsüzleştirdiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylanmış konak

Ürgüp’e 5 km mesafede, Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden birisi konumunda olan orijinal ismi ile Sinesos, günümüzdeki ismi ile Mustafapaşa köyünde hizmete giren Seraphim Cave Hotel’de birbirinden ayrı ve lüks tasarlanmış 23 oda bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylanmış konak statüsüne sahip bir otel olduklarını ifade eden Çimen, “Seraphim Cave’in tarihi 1853 yılına kadar dayanmakta olup, mimarisinde de buna bağlı kalınmıştır. İlk sahibi, otelimizin de ismini aldığı, döneminin önde gelen isimlerinden Seraphim Rizos’dur.

150 yıllık tarihine bağlı kalacak şekilde Mimar Baha Yiğit tarafından tasarlanan otelimizin iç mimari çalışmaları ise aynı zamanda otelin Genel Müdürü de olan Burcu Numanoğlu tarafından gerçekleştirildi. Avlumuzdaki çift başlı rum çeşmesi, tarihi hamamı ve giriş kapısı üstünde orijinal olarak muhafaza edilen, konağın ilk sahibi Seraphim Rizos’a ait ‘Ey insanoğlu, eğer dostsan hoş geldin, eğer kötü niyetliysen bu kapıdan uzak dur. Bugün benim, yarın senin, ertesi gün hiç kimsenin.’ görülmeye değerdir.” diye konuştu.

 

İnceleyin

Milli Mutfak Hareketi başladı!

TAŞPAKON ve Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu işbirliği ile oluşturulan ve 8 ana kararı kapsayan ...