Anasayfa » Gündem » Shangri – La Bosphorus, İstanbul 5 yaşında!

Shangri – La Bosphorus, İstanbul 5 yaşında!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Türkiye’nin ilk Uzak Doğu oteli Shangri-La Bosphorus, İstanbul’a gelişinin 5. yılını bugün Otel Genel Müdürü Philippe Kronberg ev sahipliğinde basına yönelik düzenlenen toplantı ile duyurdu.

Shangri-La Hotels and Resorts olarak toplam 102 oteli ile 22’den fazla ülkede ve 76 destinasyonda, 40 binden fazla yatak kapasitesi ile hizmet veren, dünyanın en lüks zincir otel grubuna bağlı olan Shangri-La Bosphorus, İstanbul, turizm dünyasına kazandırdığı ilkleri ve sahip olduğu önemli pozisyonla Türkiye’deki varoluşunun 5. yılını kutluyor.

Philippe Kronberg: “Oteli değil, destinasyonu pazarlıyorum”

Bugün gerçekleşen toplantı ile turizmde geçen beş yıllık süreci ana hatlarıyla değerlendiren Shangri-La Bosphorus, İstanbul Genel Müdürü Philippe Kronberg, “Bugün burada sizlerle Shangri-La Bosphorus, İstanbul’un 5. yılını kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuşmasına başladı. 2016 yılından bu yana beş yıldızı otelde görev aldığını anlatan Kronberg, bu süreçte oteli değil, İstanbul’u bir destinasyon olarak pazarlamaya çalıştıklarına dikkat çekerek, Türkiye’yi pazarlamak için yurt içi ve yurt dışındaki etkinliklere katıldığını ifade etti.  Tüm pazarlama stratejisini pozitif algı üzerine inşa ettiklerini kaydeden Kronberg, “Yurt dışı acentalarına otel değil, destinasyon pazarlaması yapıyorum. Onlara İstanbul’un güvenli bir yer olduğunu vurguluyorum” diye konuştu.

“Bu yaz için yüzde 80 doluluk bekliyorum”

2016’da turizmde yaşanan olumsuzluklar paralelinde otel doluluklarının yüzde 20 seviyelerine indiğini söyleyen Kronberg, “Şu an yüzde 60 doluluktayız. Bu oranın bu yaz yüzde 80’e çıkacağını düşünüyorum.” dedi. Fiyatlarda 2015 rakamlarına yaklaştıklarını kaydeden Kronberg sözlerini şöyle sürdürdü: “Fiyatlarımız 2016’da yüzde 40, 2017’de stabil, 2018’de artmaya başladı. Bu doğrultuda Haziran-Temmuz-Ağustos aylarının iyi olacağına inanıyorum. TL’nin değerini kaybetmesi önemli bir zorluk. Seçimler de turizmi etkileyecek. Ama önümüzdeki aylara pozitif bakıyorum.”

“Oteli beş körfez ülkesine pazarlıyoruz, Türkiye ilk 10’da”

Ağırlıklı olarak Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen misafir profiline sahip olduklarını kaydeden Kronberg, 2019 yılı için de Uzakdoğu’dan artan sayıda ağırlamalar yapmaya hazırlandıklarını söyledi. Kronberg, beş körfez ülkesi haricinde iç turizmin canlılığı sebebi ile Türkiye’nin de ilk 10’da yer aldığını sözlerine ekledi.

186 oda, 8 adet toplantı salonu ve 850 m²’lik etkinlik salonu ile hizmet veriyor

42 m² ile 60 m² arasında değişen, 169 deluxe odası, 80 m²’den başlayan 17 süit odası bulunan Shangri-La Bosphorus, İstanbul, toplamda 186 odasıyla misafirlerine şehrin tam kalbinde, ayrıcalıklı bir konaklama keyfi yaşatıyor. Shangri-La Bosphorus, İstanbul, sadece bir otel olmakla kalmıyor, IST TOO, Le Bar, Shang Palace, Lobby Lounge ile İstanbul’a yepyeni lezzetler yaşatırken, CHI, The Spa ve Health Club ile de hem misafirlerinin hem de şehirdekilerin sağlıklı yaşamalarına katkı sağlıyor. İstenilen oranda büyütülüp, küçültülebilen, toplamda 850 m²’lik etkinlik salonuyla da dünya çapında ve Türkiye’nin önde gelen düğünlerine, organizasyonlarına ev sahipliği yapan otel, İstanbul, kurumsal ve şahsi kullanılabilen 8 adet toplantı odasıyla da sektörün önde gelenlerini ağırlıyor.

 

İnceleyin

Türkiye’nin İlk Füzyon İçecek Mutfağı İstanbul’da

Tahin, salatalık, hindistancevizi, roka, çilek, mango… Değişik tatları kahveyle buluşturan Türkiye’nin ilk füzyon içecek mutfağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz