10 Bin Otel Müşterisi ‘Gerçek Hijyen’ Diyor

Yaz mevsimi ile otellerdeki doluluk oranı artıyor. Peki bir Turizm ülkesi olan Türkiye’de turistlerin otel seçimini etkileyen en önemli faktör ne? Ülke ve şehir seçiminin ardından otellerin yeniden tercih edilebilirliğini sağlayan en önemli unsurun “Temizlik” olduğu açıklandı. Karcher’in 10 bin otel müşterisi üzerinde yaptığı araştırma bulgularına göre temizliğin ana göstergesi ise banyo ve tuvaletler.

Turizm sektöründe hijyenik ortamlar sağlama hedefi ile yola çıkan dünyanın en büyük temizlik ekipmanı üreticisi Karcher, otel konuklarının güvenli ve keyifli bir tatil geçirmeleri için 10 bin otel müşterisiyle uluslararası bir araştırma gerçekleştirdi. Dünyada 77 yıldır 190’ı aşkın ülkede temizlik ekipmanları ve ürünleriyle hem profesyonel kullanıcılara, hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümler sunan marka, otellerin tercih ettiği bir numaralı temizlik ekipmanları üreticisi olarak biliniyor. Turizm sektörü ile iç içe olan Alman Karcher, dünyaca bilinen ve tercih edilen seçkin otellerde kullanılıyor. Turizm sektöründe lobiden mutfağa, odalardan banyo ve tuvaletlere, toplantı salonlarından restoran, kafe ve barlara kadar her alanda temizlik sorununa profesyonel çözümler sunuyor.

Türkiye’de her yıl artış gösteren turist sayısını da düşünerek konaklama sektöründe marka değeri ve güveni artırmaya çalışan Karcher, uluslararası 10 bin otel müşterisi üzerinde otellerde temizlik ve hijyen konusunda araştırma yaptı. Araştırma verilerine göre otel misafirlerinin karşılaştığı olumsuz durumların % 72’sini banyo ve tuvaletlerin kirliliği oluşturuyor. Bir otelin temiz olup olmadığını ilk olarak banyosuna bakarak karar veren müşteriler, memnuniyet göstergelerini hijyen ve temizliğe verilen önemle eş değer tutuyor. Araştırmada diğer önem verilen kriter ise % 55’lik oranda odaların genel temizlik durumu ve kötü kokması.

Etkin hijyen yönetiminin otellerde giderek önem kazandığını ve otellerin her ihtiyacına uygun ürün ürettikerini belirten Karcher Türkiye Genel Müdürü Umut Delikanlı şu açıklamarda bulunuyor; “Karcher Türkiye olarak, ülkemizin gurur kaynaklarından biri olan turizm sektörünün kalite ve güven standartarını yükseltmek adına otellerin marka değerini korumaları ve hijyenik ortamlar sağlamaları için her türlü temizlik sorunlarına çözümler üretmeye devam ediyoruz. 10 bin otel müşterisi ile gerçekleştirdiğimiz araştırmada da, otellerin yeniden tercih edilebilirliğinin en önemli nedenlerinden birinin temizlik olduğunu gördük. Hepimizin bildiği gibi turizmde temizliğin sezonu yoktur. Her zaman etkin ve uzun ömürlü temizlik için daha hijyenik ortamları artırma amacıyla sunduğumuz ürün konseptimiz daha da güçlenecektir.’ 

Karcher, odalar ve genel alanlar için vakum, buharlı temizlik ve halı yıkama makineleri sunarken, spa, spor salonu ve havuz gibi alanlar için zemin bakım ve sert zemin temizleyici makinelere sahip. Ayrıca otellerin mutfak, hol, restoranlarından dış alanlarını kapsayan otopark ve bahçeleri içinde %100 hijyen sağlayan basınçlı yıkama makineleri otellerin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Karcher buharlı temizlik makineleri, hiç bir kimyasal kullanımına ihtiyaç bırakmayan yüksek ısıdaki buhar gücü sayesinde zor kirleri rahatlıkla temizlemenizi sağlarken kimyasalların yol açtığı zararlı etkileri de ortadan kaldırarak hijyenik bir ortam sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir