Anasayfa » Fuar » 28. WorldFood Istanbul da rotasını hibrite çevirdi

28. WorldFood Istanbul da rotasını hibrite çevirdi

Bu yıl hibrit fuarcılık yaklaşımıyla 25 – 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 28. WorldFood Istanbul’a sektörünün saygın şefleri yeni lezzet ve tekniklerini show mutfağı tarif atölyeleri’nde sergileyecek. Fuar alanına gelemeyenler ise fuar turundan katılımcı ziyaretlerine, ürün seçiminden yemek yapımına kadar tüm süreci instagram üzerinden takip edebilecek.

Geleneksel ve sanal ticaret uygulamalarının birleşeceği, katılımcılar ile yerli ve yabancı alıcıların yüz yüze ya da sanal ticaret platformu Hyve Connect aracılığı ile buluşacağı Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul, kapılarını 28’inci kez açmaya hazırlanıyor. İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) ve Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) iş birliğinde, dünyanın ve Türkiye’nin en büyük fuarcılık şirketi Hyve Group’un 25 – 28 Kasım tarihleri aralığında TÜYAP’ta gerçekleştireceği WorldFood Istanbul, özel etkinlikleriyle Türkiye’nin saygın mutfak şeflerini ağırlamak, birbirinden özel tekniklerle hazırlanacak yeni tariflerden oluşan lezzetlere ev sahipliği yapmak için gün sayıyor.

Gıda israfının azaltılmasına dikkat çekilecek

Tarımda ve gıdada sürdürülebilirlik ile sıfır atık yaklaşımın öne çıkacağı, sektör profesyonellerinin ve kanaat önderlerinin gıda israfının azaltılmasına dikkat çekeceği Fuar, özel etkinlikleriyle eşsiz bir lezzet turu düzenliyor. Aşçılar Derneği iş birliğinde, Öztiryakiler mutfak sponsorluğunda, HoReCa sektörünün önemli mutfak şefleri, FOOD ARENA Etkinlikleri kapsamında Show Mutfağı Tarif Atölyeleri’nde birbirinden özel, yeni ve başka hiçbir yerde denemedikleri teknikleri ve tarifleriyle yer alacak. Şef Rafet İnce, Sebahattin Seven ve Ünal Cenan, fuar alanında seçtikleri ürünler ile menülerini hazırlayacak. Şefler, satın alma konusunda neye dikkat ettiklerini, ürün seçimini hangi kriterlere göre yaptıklarını paylaşırken, aynı zamanda katılımcı firmalardan en yeni ürün ve teknolojilere dair bilgi almayı da ihmal etmeyecek. Ürün seçimi sonrasında FOOD ARENA içinde bulunan Show Mutfağına geçen şefler, mutfak profesyonelleri için yeni tarifler ve yeni pişirme teknikleri deneyecek. Show Mutfağı’nda; Mutfak Şefleri Fahrettin Birol Temel, İbrahim Bayraktar, Rıza Belenkaya, Şenol Özbay ve Yusuf Kılıç da bu lezzet şölenine eşlik ederken, yeni tekniklerin ve lezzetlerin nasıl keşfedilebileceğine dair ip uçlarını ziyaretçiler ile paylaşacak.

Şefler fuarın insagram hesabını ele geçiricek

Fuar alanına gelemeyenler ise fuar turundan katılımcı ziyaretlerine, ürün seçiminden yemek yapımına kadar tüm süreci instagram üzerinden takip edebilecek. 25-26-27 Kasım tarihlerinde şeflerin kontrolü altında olan WorldFood instagram hesabından tura izleyici olarak katılanlar, lezzetli yemeğin bileşenlerinin neler olduğunu Türkiye’nin en iyilerinden öğrenebilecek.

#WorldFoodIstanbul #UluslararasıGıdaÜrünleriveTeknolojileriFuarı #İstanbulHububatBakliyatYağlıTohumlarveMamulleriİhracatçılarıBirliği #İHBİR #EvDışıTüketimTedarikçileriDerneği #ETÜDER #HyveGroup #hibritfuarcılık #horecafuar

İnceleyin

Volkan Ataman: MICE’da liderliği fazlasıyla hak etmiyor muyuz?

Pandeminin ikinci yılında binlerce turizm ve MICE sektörü temsilcisini 8. kez bir araya getiren ACE ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz