ACE of MICE, 8-9 Nisan’da KKTC’de gerçekleşecek

Bu yıl 11’nci kez düzenlenecek ACE of MICE organizasyonu, 8-9 Nisan’da Elexus Hotel & Convention’da gerçekleşecek.KKTC Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Türk Hava Yolları, Elexus Hotel & Convention,  Cyprus Royal Turizm ve TGA (Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı) destekleriyle 8-9 Nisan 2023 tarihinde gerçekleyecek olan etkinlik, sektörün ulusal ve uluslararası markalarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Nisan ayında yapılacak ACE of MICE organizasyonu kapsamında Elexus Hotel & Convention’da bir basın toplantısı düzenlendi. KKTC Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakan Müsteşarı Serhan Aktunç, Elexus Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Baturalp Bozkurt, Cyprus Royal Kurucu Ortağı Rauf Denktaş ve Dream Project CEO’su Volkan Ataman’ın yer aldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunuldu.

Serhan Aktunç: “Turizm Bakanlığı olarak destekliyoruz”

Bakan Müsteşarı Serhan Aktunç basın toplantısında yaptığı açıklamada turizm sektörünün,  2019 yılı cari açığının yüzde 60’ını kapladığını belirterek,  960 milyon dolar net turizm gelirinin olduğunu kaydetti. Turizm gelirlerinin turizm için kullanılması gerektiğine işaret eden Aktunç, sektörün her zaman desteklenmesi gerekliliğine dikkat çekti. MICE sektörü ile ilgili araştırma yaptığını ifade eden Aktunç şöyle devam etti: “Benim için en önemli nokta şu, ülkemizde turistin bıraktığı kişi başı gelir, 650-700 dolar. MICE turizm için gelen insanlar ülkeye bunun yaklaşık 3-4 katını bırakıyor. O yüzden çok değerli bir turizm çeşitliliği. Hep söyleriz, turizmin çeşitlendirilmesi gerekir, sürdürülebilir olması gerekir. Özellikle düşük sezonda olan bir organizasyon. O yüzden esnaf açısından çok değerli. Turizm Bakanlığı olarak da bu sektörü bu organizasyonu destekliyoruz.”

Rauf Denktaş: “Turizmin geleceği açısından önemli bir organizasyon”

Toplantıda açıklamalarda bulunan Cyprus Royal Kurucu Ortağı Rauf Denktaş ise, “Böylesine büyük bir organizasyonun KKTC’de olması tabii ki bizleri de çok mutlu ediyor. Hem ülkemizin turizm geleceği açısından hem sağlayacağı ekonomik katkı açısından çok önemli bir organizasyon” diye konuştu.

Organizasyonun mekan sponsorluğunu üstlenen Elexus Hotel’in Yönetim Kurulu Üyesi Baturalp Bozkurt da “ACE of MICE kendi alanında Türkiye’nin en saygı gören ödül törenlerinden biridir. Bunun Kıbrıs’ta yapılması hem ada için hem de buradaki bu sektörde fayda sağlayan insanlar için gerçekten çok önemli. Buraya gelecek insanlar bu sektörün duayenleri. Bütün otelcilerimizi, bütün acentelerimizi burada görmeyi çok isteriz” açıklamasında bulundu.

Volkan Ataman: “KKTC’nin tanıtımına katkı sunulacak”

Düzenlenen basın toplantısında, Masters of Events Corporate Awards ile ilgili açıklamalarda bulunan Dream Project CEO’su Volkan Ataman şunları dile getirdi: “Bu yıl 11’incisi olacak organizasyonumuzda, etkinlikler düzenleyen ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerin satın alma heyetleri ile B2B network toplantılar ve interaktif kaynaşma programları yapılacak. Katılımcı otel, acente, turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerinin, ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerle 2 gün boyunca özel toplantılar yapacağı etkinlikte, yeni iş bağlantıları oluşurken aynı zamanda KKTC’nin kongre, toplantı ve etkinlik destinasyonu olarak ön plana çıkmasına katkı sağlanacak. Bu bağlamda bu önemli organizasyona tüm KKTC turizm ve etkinlik sektörünün katılımını bekliyoruz. ”

Sektör profesyonelleri ödüllendirilecek

ACE of MICE organizasyonu ile 10 yıldır sektöre önemli katkılar sağladıklarını aktaran Ataman, KKTC’deki bu etkinlik ile bunu bir üst noktaya taşıyacaklarını vurguladı. Ataman sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu seneki Masters of Events Corporate Awards ile yine ulusal ve uluslararası çok önemli markaları ve değerli isimleri buluşturacağız. Bu büyük organizasyonla; etkinlik sektörünün faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, MICE (Meeting, Incentives, Cenferences and Events) sektörünü ve sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte artırmayı hedefliyoruz.”

8 Nisan akşamı gerçekleşecek MOE Party’de keyifli bir gece yaşanacağını belirten Ataman, 9 Nisan akşamı ise kırmızı halı seremonisi ile başlayacak ve gala yemeği ile devam edecek olan Corporate Awards Ödül Töreni’nde sektörünün en iyilerinin 26 ayrı kategoride ödüllendirileceğini dile getirdi. 17 Şubat itibariyle başlayacak ödül başvuruları 24 Mart tarihine kadar devam edecek.

#aceofmice #kktc #kıbrıs #volkanataman #raufdenktaş #turizm #miceturizmi #mice #event #etkinliksektörü #moeparty

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir