AMAC Aerospace 6-7 Eylül’de İstanbul’da

İsviçre merkezli kurumsal havacılık bakım ve modifikasyon hizmetleri sağlayıcısı AMAC Aerospace, 6-9 Eylül’de İstanbul, Türkiye’deki uluslararası sivil havacılık ve havalimanları fuarı Airex 2012’de İstanbul merkezli yeni AMAC Türkiye bakım onarım merkezinin lansmanını yapacak. Özel işletme ayrıca İstanbul, Atatürk Havalimanı’ndaki yepyeni üç katlı satış ve servis merkezinin alınmasını da kutlayacak.

Modern yapı 1,500 m2 oturum alanı üzerine kurulu, 1,200 m2 hangar alanı ve toplam 1000 m2 ofis ve atölye alanına sahip olup yılsonuna kadar tam olarak faaliyete geçmiş olacak. AMAC stratejik olarak Pilatus PC12-NG uçağının Orta Doğulu sahiplerine hizmet vermeyi amaçladığından, başlangıçta, 20 kişilik İstanbul merkezli güçlü ekip bu uçak için tam kapsamlı bakım hizmetleri sağlayacak. Hedeflenen havacılık hizmetleri ise hat ve üs bakımı; arıza giderme & AOG desteği; uçuşa elverişlilik incelemelerinin ve sertifikalarının alınması; AD/SB değerlendirmesi, bakım ve güvenilirlik programlarının geliştirilmesi; rutin bakım faaliyetlerinin planlanması, modifikasyon ve onarımlar, mühendislik hizmetleri ve uçak alım öncesi incelemeleri içermekte.

PC12-NG bakımının üstlenilmesi 2012’nin başında üretici Pilatus ile AMAC Aerospace arasında ortak girişimin duyurulmasının ardından gerçekleşti ve buna göre AMAC, Orta Doğu’da PC-12NG için tam yetkili ve münhasır Satış Distribütörü olarak tayin edildi. Airex 2012’de AMAC, bu çok amaçlı, yüksek hızlı, altı kişilik turboprop uçakları sergileyecek ve test uçuşları düzenlenmesini teşvik edecek.

AMAC’ın satış stratejisinin anahtar öğelerinden biri, bilinçli bir alımı desteklemek için yakıt tüketim çalışmaları, operasyonel maliyet tahminleri ve bakım programı planları dahil olmak üzere potansiyel alıcı için iş analiz hizmetleri sunmak olacak. Bunun hava taksi servisleri ve kurumsal filo araştırmaları için özel bir ilgi alanı olacağı öngörülmekte.

AMAC Aerospace Türkiye CEO’su Atilla Güney, “Fuarı PC12 için yeni satış rolümüzü tanıtmak ve PC12-NG bakımı için yeni hangardaki imkânlarımızı sergilemek için kullanmayı planlıyoruz. Geleceğe yönelik olarak ise bakım hizmetlerimizi çok çeşitli uçak tiplerini de kapsayacak şekilde genişletmeyi planlamaktayız ve Airex’te müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlamaya çalışacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir