Arçelik’den Küçük Şeflere Mutfak

Arçelik A.Ş., Koç Üniversitesi’nin, 6-12 yaş aralığındaki çocukların, çeşitli atölye çalışmaları ile kaynak kullanabilme, problem çözme gibi yeteneklerini geliştirirken, aktif İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini artırmayı hedeflediği bu yaz okulunda çocukların mutfak sanatlarını öğrenebilecekleri, leziz yemekler yapabilecekleri bir atölye ile destek oldu. Bu atölyede 6-8 yaş arası çocuklar tat alma ve el becerilerini geliştirirken, 9-12 yaş arası çocuklar bunun yanı sıra da oluşturan ön plana çıkarma şansı yakaladılar. ‘Arçelik Şefler Sınıfı’ adı verilen mutfağa gelen çocuklar, rehberlerinin belirlediği menüdeki yemekleri büyük bir keyif ve heyecanla pişirmeye  çalıştılar.

Koç Üniversitesi English Language Center for Kids, çağın gerekleri doğrultusunda, gelecek vizyonu aşılayan; merak duygusunu pekiştiren; dünya vatandaşlığı bilinci ve küresel sorumluluk anlayışı taşıyan bir eğitim sunuyor. Yabancı rehberlerin eşliğinde gerçekleştirilen program ile çocuklar, hayatın içinde İngilizce konuşma ve dinleme şansı elde ediyor ve bu becerilerini geliştiriyor.

Bu program çerçevesinde çocukların ilgisini en çok çeken derslerden biri “Arçelik Şefler Sınıfı”nda gerçekleştirilen mutfak sanatları dersi oldu. İçerisindeki bütün ürünler Arçelik A.Ş. tarafından temin edilen ve çocukların rahat kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlanan sınıfta, çocuklar küçük birer şef gibi ocağın başına geçip eğitmenleri ile birlikte yemek yapmanın tadına vardılar.

Genel içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir