Anasayfa » Gündem » Bakan Topçu’dan Avrupalı turistlere açık davet

Bakan Topçu’dan Avrupalı turistlere açık davet

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde bu sabah düzenlenen toplantıyla turizm ve kültür sektörünün temsilcilerini ağırlayan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Avrupalı turistleri Türkiye’ye davet ederek, “Bütün şehirleriniz gibi ülkemizin bütün şehirleri güzel ve güvenlidir. Noel tatilinizi Türkiye’de yapın” mesajını verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, 3 Kasım Salı günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde TÜRSAB, TUROB, İRO, Yayıncılar Birliği başta olmak üzere turizm ve kültür sektörünün temsilcileri ile buluştu. Toplantıda İstanbul’un turizmde yükselen değer olduğu ve tüm dünyada misafirlerini başarı ile ağırladığı konuşuldu.

1

“ŞEHİRLERİNİZ GİBİ ŞEHİRLERİMİZ GÜZEL VE GÜVENLİDİR”

Bakan Yalçın Topçu, İstanbul’un “kongre turizminden gastronomiye, sağlık turizminden inanç turizmine” kadar her alanda dünya kalitesinde hizmet verdiğini belirtti. “Tüm Avrupalı dostlarımıza ve dünyadaki tüm ülkelerin halkalarına sesleniyorum. Siyaseten söylenmiş menfi sözlere itibar etmeyiniz. Bizim ülkemizin bütün şehirleri sizin ülkenizin bütün şehirleri kadar güzel ve güvenlidir. Sizi ülkemize bekliyorum. Noel’inizi şimdiden kutlarım. Noel kutlamalarınızı Türkiye’de yapmanızdan Türk Halkı memnun olacaktır. Noel Tatili için, İstanbul’da bulunan Kariye, Aya İrini basta olmak üzere İzmir, Efes, Trabzon ve Türkiye’de bulunan insanlığın ortak mirası olan tüm mekânlarımızla, Hristiyan dostlarımızı Noel tatiline bekliyoruz” dedi.

3

 

 

 

İnceleyin

Türkiye’nin simge oteli 30. yılını kutluyor!

Dünyanın en köklü ve lüks otel gruplarından Kempinski markası yönetiminde misafirlerini ağırlayan Çırağan Palace Kempinski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz