Balparmak Yöresel Ballar Serisi Ödüllendirildi

Balparmak Yöresel Ballar Serisi ‘Üstün Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Türk bal sektöründe öncü rol üstlenen Altıparmak Gıda’nın markası Balparmak’ın Yöresel Ballar Serisi, “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” kapsamında “Üstün Tasarım Ödülü” ne layık görüldü.Ünlü endüstri tasarımcısı Dr. Oya Akman tarafından tasarlanan ambalajları, lezzet ödüllü Balparmak Yöresel Ballar Serisi’ne bir ödül daha kazandırmış oldu.

ÖDÜL BAKANIN ELİNDEN
Türkiye’nin öncü markası Balparmak’ın seçici damaklara hitap eden Yöresel Ballar Serisi, TURQUALITY Programı kapsamında bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” kapsamında, gıda kategorisinde Üstün Tasarım Ödülü ile taçlandırıldı. T.C. Ekonomi Bakanlıgı,  Türkiye İhracatçılarMeclisi (TIM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kurulusu
(ETMK) işbirliğiyle Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan tarafından takdim edilen ödülü Altıparmak Gıda adına Altıparmak Gıda Marka Müdürü Gülay Yalçınkaya aldı.

TURQUALITY’nin markalaşma çalışmalarını desteklemek için iki yılda bir düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne bu yıl toplam 410 başvuru gerçekleşti. Dünyaca ünlü tasarım uzmanlarının ön elemeyi geçen 365 endüstriyel tasarımından 90’ı ‘İyi Tasarım’, 14’ü ise “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü. 19 Kavramsal Tasarım başvurusundan ise 2’si ödül almaya hak kazandı. Projeye en fazla katılım ise 70 tasarım ile ev mobilyası, 59 tasarım ile ev ve büro malzemeleri, 51 tasarımla da ambalaj sektöründen oldu. Ödüllere 13 farklı sektörden katılım gerçekleşti.

‘ÜSTÜN LEZZET’Lİ BALPARMAK YÖRESEL BAL SERİSİ
Türkiye’nin 5 ayrı yöresinden, her biri sadece kendi yöresinin yaylalarının ve ovalarının kır çiçeklerinden alınan, tamamen doğal ve saf  Balparmak Yöresel Ballar Serisi, kokuları ve lezzetleriyle gurme damaklara benzersiz deneyimler yaşatıyor. Seçkin market ve şarküterilerde tüketime sunulan Balparmak Yöresel Balları’nın her biri farklı lezzetler taşıyor.

Balparmak Yöresel Ballar Serisi’nin tümü Avrupa’nın lezzet konusundaki lider otoritesi International Taste & Quality Institute (ITQi) tarafından Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) almıştı. Şemdinli balının lezzeti 2010 yılında, Bingöl, Muş, Yüksekova ve Kayseri ballarının lezzeti ise 2011 yılında taçlandırılmıştı. Balparmak Yöresel Ballar Serisi;3 yıl süren kapsamlı araştırmalar ve bilimsel analizler sonunda pazara sunulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir