Barbun’dan 2013’e Özel Menüler

Ege’nin lezzetlerini kendi yorumuyla harmanlayarak sunan Barbun, 2013’te de değişik tatları deneyimlemek isteyenler için özel menüler sunuyor.

Ege’nin yerel üreticilerinin özenle yetiştirdiği yöresel ürünleri, klasik yöntemlerin üzerine farklılaşan gastronomik yöntemleri de ilave ederek geliştirip, modernleştiren ve bu alanda kısa zamanda beğeni toplayan Barbun, 2013 yılında değişik tatları deneyimlemek isteyenler için özel tadım menüsü hazırladı.

DOĞADAN İNSANA, MUTFAKTAN SOFRAYA
Doğa ile insan arasındaki güçlü bağı mutfaktan sofraya taşımayı hedefleyen Barbun Alaçatı, doğaya uzun bir süredir yabancılaşmış olan insanı yenilebilir çiçekler, toprak, yabani baharatlar ve doğanın tam kalbinden özenle toplanmış dokular ile doğaya yeniden yakınlaştırıyor. Bahçeden, Karadan ve Denizden olmak üzere 3 farklı menüdeki tüm tütsüleme, dinlendirme, marinasyon ve sos oluşturma safhalarının tamamı, yenilikçi mutfak konseptiyle hazırlanıyor.

GASTRONOMİDE DOĞAYI SUNMA ZAMANI
Barbun’da yerel tatları yeniden keşfetmek, bu tatlar üzerinde düşünerek yeniden tasarlamak ve müşterilerin beğenisine sunmanın kendileri için vazgeçilemez bir heyecan olduğunu belirten isletme sahibi Kemal Demirasal, “Gastronomide artık zaman, doğayı sunma zamanı, yalın hali ile tam da doğada olduğu gibi olma zamanı. Bazen tadın deneyim olduğu, bazen sunumun tadın önüne geçen deneyimlerini düşündürmenin zamanı. Menüde olmak zorunda olanın değil biz şefler ne istersek, ne zaman istersek, nasıl istersek onu aşkla sunmanın zamanı. Doğaya, emeğe ve buna saygı gösterecek şeflere ve ekiplerine saygı duyma zamanı” görüsünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir