Barilla, Dünyanın En Büyük Makarna Kutusunu Üretti

Dünya makarna sektörünün lideri Barilla, dünyanın en büyük makarna kutusunu Türkiye’de üreterek bir rekora imza attı. Migros tarafından gerçekleştirilen “İnanılmaz Olaylar” konseptinde çeşitli Migros mağazalarında sergilenecek Barilla’nın dev makarna kutularından elde edilecek gelirin tamamı UNICEF kanalı ile dünyanın tüm çocuklarının yaşama yeni bir başlangıç yapmasına destek vermek üzere bağışlanacak.

Yenilikçi ve farklı ürünleriyle Türkiye’de makarna algısını değiştiren dünyanın bir numaralı makarna markası Barilla, Migros’un gerçekleştirdiği “İnanılmaz Olaylar” konsepti kapsamında dünyanın en büyük makarna kutusunu üreterek Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girme şansını yakaladı. 8 Mayıs tarihinde Torium Migros 5M mağazasında Guinness Dünya Rekorları hakemleri tarafından yapılan ölçümler sonucunda onaylanan rekoru ve yarım tonluk dev makarna kutusuyla Barilla, Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na girme şansını yakalayarak bir ilke imza atmış oldu.

Torium Migros 5M mağazasında Guinness Dünya Rekorları hakemlerince yapılan rekor ölçümün ardından konuşan Barilla Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Güneş Karababa şunları söyledi: “Dünyanın en büyük makarna kutusunu üretmekteki amacımız, tüm dünyada sağlıklı beslenme modeli olarak tartışmasız kabul edilen Akdeniz tipi beslenmenin temel unsurlarından birisi olan makarnaya bir kez daha dikkat çekmektir. Dengeli besin içeriğinin yanı sıra, düşük glisemik endeksiyle makarna, Akdeniz tipi beslenmede sık tüketilmesi önerilen sağlıklı, lezzetli ve ekonomik bir gıda maddesidir. Dev kutuların gelirinin tamamının çocuklarımızın eğitim projelerinde kullanılmak üzere UNICEF’e aktarılacağı bu proje, aynı zamanda gittikçe büyüyen Barilla – UNICEF işbirliğinin yeni bir halkasını da oluşturmaktadır.”

16 Mayıs’a kadar Migros’un “İnanılmaz Olaylar” teması kapsamında Bahçeşehir MMM Migros, Mavişehir MMM Migros, Metrocity MMM Migros, Göktürk MMM Migros, Merter MMM Migros, Torium 5M Migros, Carousel MMM Migros, Perla Vista Beykent MMM Migros, Kurtköy MMM Migros, Bodrum 2 MMM Migros ve Edirne MMM Migros mağazalarında sergilenecek olan ve Cömertler Matbaacılık tarafından özel olarak imal edilen Barilla’nın dev makarna kutuları 999 TL’ye satılacak ve elde edilen tüm gelir UNICEF kanalı ile dünyanın tüm çocuklarının yaşama yeni bir başlangıç yapmasına destek vermek üzere bağışlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir