Türkiye’nin En Büyük Termal Oteli, İki Futbol Sahası Büyüklüğünde Spa Alanına Sahip

NG Hotels & Resorts İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Türkiye’nin ilk kez 200 milyar euroluk termal turizm pazarından Güral Afyon ile pay alacağını söyledi. NG Hotels & Resorts’un, 50 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük termal oteli Güral Afyon Wellness & Convention hizmete girdi. 21,5 Aylık bir sürede tamamlanan otelin dekorasyonunda, toplam 85.000 m2 seramik kullanıldı.

NG Grubu’nun üçüncü oteli olan Güral Afyon Wellness & Convention hizmete girdi. NG Hotels & Resorts İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, 200 milyar euro büyüklüğünde olan dünya termal pazarından şu ana kadar Türkiye’nin hiç pay almadığını söyledi. Gür, “Güral Afyon ile Türkiye ilk kez termal turizm pazarından pay alacak. Hedef kitlemiz Avrupa ve bu tür turizme ilgi duyan Orta Doğulu kesim” dedi.

29 Ekim’de Afyon’da açılması planlanan havaalanı ile termal turizm meraklısı yabancı turist sayısında artış beklendiğini belirten Gür, Güral Afyon’un aynı zamanda fizyoterapi merkezi olarak da hizmet vereceğini söyledi. Gür sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de termal alanda yüzlerce tesis var Türkiye’de. Bunlardan hiçbirisi gerekli sağlık ve hijyen şartlarını taşımıyordu. Afyon’da 9 bin 500 metrekarelik termal alanıyla bölgenin en büyük tesisini inşa ettik. Yerli turistler gibi Avrupalı turistlerin de artık güney sahillerine gider gibi Güral Afyon’a geleceğini göreceğiz. Çünkü dünya, termal turizmin önemini keşfetti. Yabancı turistler, deniz turizmi yerine, dinlenebilecekleri bir tatil arayışındalar. Güral Afyon’da da bunu en iyi şekilde başaracağımıza eminiz.”

Afyon yeni wellness destinasyonu olacak

Güral Afyon 428 oda ile aynı anda 1.028 kişiye hizmet sunabilecek. Toplam 9.500 metrekare alana sahip SPA merkezi, bir tanesi 1.500 kişi kapasiteli olmak üzere toplam 13 toplantı salonu, yaz kış aynı sıcaklıktaki şifalı termal suyu ve 2.200 metrekareye yayılan eğlence ve sosyal alanlarıyla Güral Afyon Wellness & Convention Türk turizminin parlayan yıldızı olurken, dünyanın önde gelen wellness destinasyonları arasına da girecek.

İlk etapta 265 kişinin istihdam edildiği otelde, açılış öncesi personel eğitimlerine büyük önem verildi. Personelin yaklaşık %50’si iş tecrübesi bulunmayan adaylar arasından seçilerek, personel başına 25 gün olmak üzere toplam 6.710 gün eğitim verildi.

Türkiye’nin en büyük ve en konforlu termal oteli

Güral Afyon Wellness & Convention, Türkiye’nin en büyük termal oteli olmasının yanında, en konforlu otellerinden biri olarak da planlandı. Güral Afyon, termal tatili yeni bir anlayışla sunarak ülkemizde ve dünyada daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayacak özelliklere sahip. Örneğin Güral Afyon’da çocuklu ailelerin rahatı için özel aile odaları, açık ve kapalı havuzlar, su kaydırakları, çocuk restoranı ve çok büyük bir eğlence merkezi bulunuyor. SPA ve termal merkezinde ise neredeyse yok yok: Termal jakuziler, Türk hamamı, Aile Hamamları, saunalar, buhar odaları, buz çeşmesi, dinlenme alanları, macera duşları, su kaydırakları, dışa açılabilen sıcak su havuzu gibi alanlar sadece bir kısmı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir