Lezita’dan Hayata Sağlık Katan Yeni Bir Lezzet Daha

Güçlü bir antioksidan etkisiyle kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu korumada etkili olan, bağışıklık sistemini güçlendiren, beyin hücrelerini gençleştiren ve vücudun hücre yapısını bozan kanserojenlere karşı vücudu korumaya kadar daha pek çok faydası olan selenyum, şimdi de, Türkiye’nin önde gelen yumurta üreticilerinden Lezita’nın yeni ürünü selenyumlu yumurta ile her yaştan insana sağlık ve lezzet bir arada sunuyor.

Türkiye’nin sayılı yumurta üreticilerinden “Hayatın Lezzeti” Lezita, tüketicilerine sağlıklı ve lezzetli yeni bir ürün daha sunuyor. Mayıs ayında raflardaki yerini alacak olan Lezita Selenyumlu Yumurta, güçlü bir antioksidan olan selenyum mineralini kullanarak, sağlıklı tavuklardan elde ediliyor

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, pek çok hastalığa karşı koruyor

En yaygın kullanım nedeni kanser, kalp ve damar hastalıklarından korunmak olan selenyum mineralinin insan hayatına sayısız faydaları bulunuyor. Vücudu kansere karşı koruyabilen glutatyon peroksidaz adlı antioksidan enzimi aktive eden selenyum, bağışıklık sistemi güçlendiriyor, yaşlanma etkilerini yavaşlatıyor ve deri sağlığını artırmak amacıyla kullanılıyor. Kan hücrelerinin kromozomlarının zarar görmesini önlüyor. Pankreasın çalışmasını ve doku elastikiyeti için gerekli korumayı sağlıyor. Beyin hücrelerini gençleştirmenin yanı sıra vücudun hücre yapısını bozan kanserojenlere karşı korumada da etkili bir rol üstleniyor.

 Anne ve anne adayları için de çok önemli      

Yetişkinlerde 80 – 100 mg dolaylarında olan selenyum ihtiyacı, hamilelerde ve emziren annelerde günlük 200 mg’a kadar çıkabiliyor.

Lezita Selenyumlu Yumurta’nın faydalarını biliyor muydunuz?

  • Lezita selenyumlu yumurtaların üretildiği kümesler, veteriner hekimler tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.
  • Tavukların beslenmesinde mısır, buğday, soya fasulyesi, ayçiçeği küspesi, mısır özü, buğday özü kepeği, organik mineral ve vitaminler kullanılıyor.
  • Lezita, sağlıkla yetiştirdiği tavuklarını, selenyumlu yumurta üretimi için organik selenyum katkısıyla zenginleştirilmiş yemlerle besleyerek, sağlıklı tavuklardan sağlıklı yumurtaların alınması sağlanıyor.
  • Üretilen selenyumlu yumurtalar tam otomatik sistemler ile el değmeden toplanıyor. Son kontrolleri yapıldıktan sonra sağlık sertifikaları hijyenik ambalajları ile çiftliklerden tüketiciye sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir