Bavul Meselesi Gözünüzü Korkutmasın!

İlk önce bavulunuzun bir kenarına üzerinde adınızın ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir kart asın. Böylelikle havalimanında bavulunuzun karışması ya da kaybolması durumunda kolayca bulabilirsiniz.

Hangi mevsimde olursanız olsun gideceğiniz yerin hava koşullarının size sürpriz yapabileceğini unutmayın. Çoğu zaman yağmurlu havalar için şemsiye ya da yağmurluk almayı unutmayın.

Her ne kadar planlarınız arasında yer almasa bile ani gelen bir davet, ya da son dakika belli olan bir organizasyon için yanınızda şık bir takım ya da elbise bulundurun. Buna uygun ayakkabılar ve aksesuarlarınızı da eksik etmeyin.

Yanınıza aldığınız kıyafetlerin birbiriyle uyumlu olması işinizi kolaylaştırır. Seçtiğiniz parçaların renk ve tarz olarak birbirleriyle giyilebilir olmaları sayesinde her gün için farklı bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Ummadığınız bir anda ihtiyacınız olursa diye doktor tavsiyesiyle alınmış bir kaç ilaç bulundurmakta fayda var. Bavulunuzda yer kaplamayacağı gibi hayatınızı kurtarabilir. Alerji ilacı, ağrı kesici/ateş düşürücü, mide ilacı gibi  ilaçları reçeteleriyle birlikte yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir