Anasayfa » Gündem » THY Yemekleri Hong Kong’ta Menü Oldu

THY Yemekleri Hong Kong’ta Menü Oldu

Türk Hava Yolları’nın (THY) uçaklarında sunduğu yemekler, Hong Kong’ta bir restoran zincirinin menüsü oldu.

THY Hong Kong Müdürü Salih Keçe’nin verdiği bilgiye göre, Do&Co tarafından oluşturulan menüler, Do&Co aşçıları tarafından Hong Kong’taki restoranlarda yapılıyor.

 

Keçe, bölgede Türkiye’ye ilginin arttığını belirterek, 2011 yılında Hong Kong kaynaklı satışlarda yüzde 90 artış görüldüğünü kaydetti. Hong Kong’tan İstanbul’a haftada 6 uçuş gerçekleştirildiğini belirten Keçe, kapasite ve uçuş sayısında artış hedeflendiğini anlattı.

Keçe, Hong Kong ve civar bölge ve ülkelerin, Avrupa’ya geçişlerde de İstanbul’u kullandığını belirterek, bu anlamda transit yolcu sayısının da yüzde 158 arttığını bildirdi.

Uzak Doğu Kargo Bölge Müdürlüğü’nün de Hong Kong’ta kurulduğunu hatırlatan Keçe, haftada üç kargo seferinin Hong Kong-İstanbul hattında yapıldığını söyledi.

Keçe bölgede küresel ticari organizasyonlarla da anlaşmalar yaptıklarını ve bu doğrultuda bu pazardaki satışları artırmayı, Türkiye’nin ve THY’nin bölgedeki bilinirliğini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu arada Asya’nın ticaret merkezlerinden Hong Kong’ta toplu taşıma araçları ve taksilerde dev Türkiye ve THY reklamları yer alıyor. Kentin birçok noktasındaki toplu taşıma araçları, ticari taksilerin yanı sıra birçok küresel bankanın ATM cihazları da Türkiye ve THY ile açılıyor.

İnceleyin

Bu ülkelerde karantina ve PCR testi zorunluluğu yok!

Tüm dünyayı etkilemeye devam eden pandemi, seyahat planlarını da önemli ölçüde değiştirdi. Birçoğumuz yurt dışı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz