Bentour Reisen 2022 cirosunu ikiye katladı

Sahibi tarafından yönetilen en büyük Türkiye tatili uzmanı Bentour Reisen, 2022 cirosunun bir önceki yılın aynı dönemine göre iki katına çıktığını, 2018/2019 sezonu ile kıyaslandığında çok başarılı bir mali yılı arkasında bırakarak, cirosunu %40 arttırdığını duyurdu.

Türkiye destinasyonunun bu başarıda büyük rol oynadığını ifade eden Bentour Reisen Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, Türkiye’nin 2022 yılında misafirler tarafından en sevilen bölge olarak yeniden  seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “150.000 misafir Türkiye seyahatlerini Bentour Reisen ile gerçekleştirerek, 280 bini aşkın uçak koltuğu satılmıştır. Misafirlerin Türkiye`de öncelikli tercihi Akdeniz bölgesi oldu. %80 ile birinci sırada yer alan Akdeniz’i %15 ile Ege ve %2 ile İstanbul takip etti. Geri kalanı haftalık turlar ve haftalık yat turları olarak %3 oranla kayıtlara geçmekte. Geçen yıla nazaran tur fiyatların yükselmesiyle birlikte, bu yıl Bentour Reisen Tur Operatörü ile tatil paketi satın alan her bir misafir ortalama 1.150€ ödedi.” diye konuştu.

En fazla 5 yıldızlı oteller tercih edildi”

Bu yıl Bentour Reisen misafirlerinin 5 yıldızlı otelleri daha fazla tercih ettiklerini söyleyen Uğur, “Misafirlerimizin kalite ve hizmete verdikleri öneminin farkında olup, birçok ek hizmet sağladık. Özellikle, özel transfer, havaalanı servisi gibi ek hizmetler fazlasıyla rağbet gördü” diye belirtti.  Bentour Reisen olarak tüm talepleri karşılamak ve hizmet yelpazesini daha da genişletmek adına geçtiğimiz yıl Türkiye’de kendi incoming acentesini kurduklarını hatırlatan Uğur, “Antalya’daki Bentour Reisen A.Ş ofisinde şu anda 60’tan fazla çalışanı ile yolcularına yerinde hizmet vermekte.  Kendi incoming acentemiz misafirimize daha yakın olmamızı sağlamakla birlikte, bölgeye de daha hâkim, hizmet aşamalarını daha düzenli ve optimize etme fırsatı veriyor. Bu sayede misafirlerimizle birebir ilgilenebiliyoruz” şeklinde konuştu.

#bentourreisen #turizm #yaz #2022 #ciro #karlılık #seyahat #kadiruğur #denizuğur #antalya #tatil

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir