Binlerce yerli HoReCa tasarımı HOST Istanbul’da sergilenecek

Tarsus Fuarcılık koordinasyonunda ve ZÜCDER-Züccaciyeciler Derneği iş birliğinde bu yıl 17.si düzenlenecek olan HOST Istanbul, HoReCa sektörüne yönelik binlerce yerli tasarımı profesyonellerle buluşturacak.


HOST Istanbul 17. Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı için geri sayım başladı. 15 – 18 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek fuar, katılımcılarına yeni ticaret fırsatları sunarken, çoğunluğu doğrudan satın almacı ziyaretçiler de 2024-2025 sezonunun en özel koleksiyonlarını ve inovatif tasarımlarını avantajlı fiyatlarla tedarik edebilecek. Son fuarda 450 markayı 60 ülkeden profesyonellerle buluşturduklarını söyleyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, ZÜCDER’in kıymetli destekleriyle 17.’sini düzenleyeceğimiz HOST Istanbul’a önceki fuarın üzerine koyarak hazırlanıyoruz. Yurt içi ve yurt dışında uyguladığımız ziyaretçi çalışmaları sayesinde katılımcı firmalarımız, başta satın alma heyetleri olmak üzere yurt içi ve yurt dışından zincir mağazalar, e-ticaret firmaları, bağımsız perakendeciler, toptancılar ile bayi ve distribütörlerle tanışma, yeni iş birliği ve ticaret anlaşmaları yapma fırsatı bulacak.” dedi.

2022 sonunda 4,8 milyar dolar dış ticaret fazlası veren, 2023’ü yaklaşık 7 milyar dolarlık ihracatla kapatmayı hedefleyen Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları sektörünü yeni pazarlara taşıyacak olan HOST Istanbul’a yaklaşık 500 marka katılacak. 4 bini yurt dışından toplam 15 bin ziyaretçi beklenen fuar TÜYAP Beylikdüzü’nde toplam 40 bin metrekare alanda gerçekleşecek.

2024 ihracatına yüzde 10-15 katkı sağlayacak

Aytemur, HOST Istanbul ile sektörün ihracatına ortalama yüzde 10-15 oranında katkı sağladıklarını vurgulayarak, son buluşmada en çok yurt dışı ziyaretçinin İran, Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Cezayir, Yunanistan, Almanya, Gürcistan, Lübnan ve Libya’dan geldiğini belirtti. HOST Istanbul 2024’te de yine firmaların yurt dışı satış hedefleri doğrultusunda yeni ihracat kanalları yaratmaya devam edeceklerini açıklayan Aytemur, sektörün tüm paydaşlarını eşsiz fırsatların beklediğini söyledi.

#ZÜCDER #ZüccaciyecilerDerneği #horeca #fuar #mutfak #tüyap #mutfakeşyaları #züccaciye

 

 

Fuar içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir