Tahsin Öztiryaki: “Profesyonel mutfaklara katma değerli ürünler üretiyor, 130 ülkeye ulaştırıyoruz”

Kurulduğu 1958 yılından bu yana katma değerli ürünlerle varlığına güç katmaya devam eden Türkiye’nin lider endüstriyel mutfak ekipmanları üreticisi Öztiryakiler, 140 bin m² kapalı üretim alanında, 1.400 çalışanı ile hazırlık, pişirme, taşıma, bulaşık, soğutucu, açık büfe ve servis ekipmanlarının yanı sıra masa üstü servis ekipmanları, temizlik ve hijyen sistemleri ve mobil sahra yaşam üniteleri üretimlerini gerçekleştiriyor. 5 kıtada 130’dan fazla ülkenin mutfaklarında profesyonel çözümler sunan Öztiryakiler, dünyaca tercih edilen markaların ve profesyonel kahve ekipmanlarının satış ve servis hizmetlerini sunuyor. Türkiye ve dünyada tüm proje ihtiyaçlarının A’dan Z’ye, içinde bulunduğu 2.000’den fazla cihaz ve 5.000’e yakın ürün çeşidi ile sektöründe en çok ürünü tek çatı altında sunan firma özelliğine sahip olan Öztiryakiler, marka kalitesiyle büyük ölçekli lüks otel projeleri, restoran, kafe vb. gıda işletmeleri, rezidanslar, devlet ve kamu binalarının prestij projeleri gibi birçok projede tercih ediliyor.

Sektöründe ihracat lideri

Türkiye’de sektöründe en yüksek pazar payına sahip firma olmasının yanında en çok ülkeye ihracat yapan 9’uncu firma vasfını koruyan Öztiryakiler, sektöründe ihracat lideri unvanıyla her geçen yıl güçlü konumunu sağlamlaştırıyor. Yenilikçi yaklaşımıyla dünya genelinde gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip ederek sektörüne yeni ürünler kazandıracak çalışmaları her daim gündeminde tutan ve profesyonellerin mutfaklarda en büyük yardımcısı olan Öztiryakiler, bunun yanında sektöründe ilk Bakanlık onaylı AR-GE merkezine sahip olmasıyla ürünlerinde teknolojiyi ve inovasyon çalışmalarını beraberinde getiriyor.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlıyor

Her sektörde olduğu endüstriyel mutfak sektörünün de ilk tercihi ürünlerin öncelikle kalitesi, uzun ömürlü olması, kullanıcı dostu olup akıllı teknolojiye sahip olması. Son zamanlarda sektöre giren yeni ürünlerde aranılan özellikler de yeni trendleri bu yönde şekillendiriyor. Fonksiyonel olarak gelişmiş, hızlı ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilen cihazlar ve ürünler profesyonellerin mutfaklarında en çok tercih ettiği ürünler arasında geliyor. Verimli mutfaklarda az iş gücü ile daha yüksek kapasitede sonuç alabilmek için, hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilebilen mutfaklara ayrıcalık katan Akıllı Kombi Fırın, enerji tasarruflu buzdolapları, enerji tasarruflu pişiriciler, hijyen ekipmanları, mobil mutfak çözümleri, su ve enerji tasarruflu yüksek kapasiteli bulaşık makineleri,  kolaylık ve hız sağlayan gıda hazırlık makineleri gibi mutfağın tüm ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan ve üretilen tüm ürünlerde ve  projelendirmelerde kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Öztiryakiler son teknolojik ürünleriyle anahtar teslim projelerini gelişmiş servis ağıyla destekliyor, müşterilerin memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlıyor. Yeme içme, servis  ve ağırlama sektörleri  kendi içlerinde sürekli bir gelişim içindedir. Bu gelişime en iyi şekilde ayak uyduracak ürünler ve projeleri, kaliteden asla ödün vermeden anında ihtiyaçlara çözüm geliştiren Öztiryakiler, endüstriyel mutfak ekipmanlarında ürün ailesini her geçen gün genişleterek farklı çözümlerle sektörüne yön verici çalışmalarıyla hız kesmen devam ediyor.

Tahsin Öztiryaki: “HOSTECH by TUSİD, sektörün buluştuğu güçlü bir fuar”

24.HOSTECH by TUSİD’e ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki, fuarın sektörün buluştuğu güçlü bir organizasyon olduğunu belirterek şunları söyledi: “Fuarların sektörün canlanmasında büyük katkıları vardır. Üreticiler ve iş ortaklarının bir araya geldiği aynı zamanda ürünlerin ziyaretçiler tarafından alanda deneyimlenmesi konusunda fayda sağlamaktadır. Pandemi ile beraber birçok sektör zarar gördü. Bunların başında yeme-içme ve turizm sektörü yer almaktadır. Ancak hayatın normale dönmeye başlaması ile beraber sektörde fark edilir bir hareketlilik başladı. 8-12 Eylül’de başlayacak olan HOSTECH by TUSİD fuarı sektörümüzün dünyada kabul görmüş en güçlü fuarları arasında yer almaktadır. Birçok büyük markanın katıldığı ve ziyaretçisiyle buluştuğu bu fuarda Öztriyakiler olarak buzdolaplarımızdan, fırınlara, bulaşıktan, pişiricilere, tezgahlardan hazırlık ekipmanlarına kadar tüm ürünlerimizi gelen ziyaretçilerimizin tecrübelendirmesini için geniş kadromuzla orada olacağız. Her sene olduğu gibi bu sene de 4. HALL’de 1300 metrekare ile yerimizi alıyoruz. Yeni teknolojiler ve ürünlerin sergileneceği fuara yoğun ilgi bekliyoruz.”

Geliştirdiğimiz çözümlerle her sektöre farkındalık katıyoruz”

Tahsin Öztiryaki sözlerinin devamında dünyanın getirdiklerini yakından takip ederek markaya yansımalarını en iyi şekilde yönetmeye çalıştıklarının altını çizerek, “Marka olarak üzerimize düşen sorumluluklarımızla beraber aşıyı muhafaza edebilen -86 derecelik dolabı üreterek bu anlamda ülkemizde bir ilki başarmamızın yanında sağlık alanında yaptığımız farkındalık çalışmalarımıza da bir yenisini eklemiş olduk. Ar&Ge merkezimiz içinden 15 kişilik bir  Türk mühendis ekibinin yoğun çalışmaları ile geliştirdiğimiz Ultra Soğuk Derin Dondurucu(Ultra Low Temperature Freezer)  ürünümüzü 2021 yılında üretim sistemimize dahil ettik. Yerli marka olarak tüm dünyanın sağlık sektörüne kazandırdığımız bu ürünle ülkemiz adına gurur duymaktayız.” ifadelerini kullandı.

“Küresel pazarlarda projelerimizde AR-GE ve inovasyonu odağımızda tutuyoruz”

Küresel pazarlarda AR-GE ve inovasyon odaklandıklarını anlatan Öztiryaki şöyle devam etti: “Kalite anlayışından, çevre bilincine ve insana verdiğimiz önemden asla taviz vermeden tasarlamayı ve üretmeyi sürdürerek dünya çapında örnek teşkil edecek mutfaklara imza atmak ne büyük amaçlarımız arasında yer almaktadır. AR-GE ve inovasyonu odağımızda tutarak yeni gelen proje taleplerini en iyi çözümlerle sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Lüks oteller ve birçok mekan mutfaklarında proje çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.   Bunun yanında Öztiryakiler bugün 130 ülkenin mutfağında 5000’ne yakın endüstriyel ürün çeşidiyle profesyonellerin en büyük yardımcısı konumdadır. Küresel pazarda var olan gücümüzü arttırarak ülke sayısını 150 ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

“Gelecek hedeflerimizde sürdürülebilir dünya düzeni için çalışıyoruz”

Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, bu yılın sektöre etkilerini değerlendirdiği ve markanın gelecek yatırımlarını paylaştığı sözlerini şu cümleleriyle tamamladı: “2021 yılı pandeminin sektörlere etkisini daha az hissettiğimiz bir yıl olarak başladı. Öztiryakiler olarak bu yıl 10 milyon dolar yatırımla sanayi tipi soğutma ekipmanları üretimimizi iki katından fazlaya çıkartacak 24.000 m²’lik fabrikayı hizmete alacağız. Çorlu’da kurulacak fabrikada 200 kişiye ek istihdam sağlamayı ve endüstriyel buzdolabı sektöründeki gücümüzü pekiştirerek, daha yüksek adetli seri üretim ve daha fazla ülkeye ihracat yapmayı hedefliyoruz.

Bunun yanında 2021’de savunma sanayi ve mobil yaşam ünitelerinin üretimi için de yatırımlarımız olacak. Ülkemizde son yıllarda yaşanan sel, deprem ve orman yangınları gibi doğal afet bölgelerinde de bu mobil yaşam ünitelerimizi bölge yetkileri ile iş birliği ile çalıştırarak bizde firma olarak imkanlarımızı seferber ettik.  2021 yılı özellikle şirketimiz içinde verimlilik yılı ilan edildi ve hem üretim de hem de ürünlerimizde yürüttüğümüz AR-GE çalışmalarımız ile sektörümüze çevre dostu ürünleri kazandırıyor ve dünyamızı güzelleştirmeyi amaçlıyoruz. Öztiryakiler olarak sürdürülebilir bir dünya düzeni için tüm üretim aşamalarımızda topluma ve çevreye olan sorumluluk bilinciyle hareket ediyor çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyor. İklim krizinin etkilerini azaltmaya marka olarak katkı sağlamak birinci önceliğimiz arasında yer almaktadır. Dünyamızı yeşertmek, yeşile ve doğaya sahip çıkmanın geleceğimize verilecek en güzel armağanlardan biri olarak görmekteyiz.”

#24HOSTECHbyTUSİD #Öztiryakiler #TahsinÖztiryaki #endüstriyelmutfak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir