Tahsildaroğlu ve TAFED güçlerini birleştirdi

Türkiye’nin seçkin süt ve süt ürünleri markası Tahsildaroğlu Süt Ürünleri, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Bu ana sponsorlukla marka, Türk gıda sektörünü ve Türkiye’nin yerli peynirlerini dünyada temsil etmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin seçkin süt ve süt ürünleri markası Tahsildaroğlu Süt Ürünleri, 23 Haziran 2022’de Konya’da gerçekleşen TAFED 7. Olağan Genel Kurulu sonrası Türk gıda sektörüne ve Türkiye’nin yerli peynirlerinin dünyada tanıtımına yönelik bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Sevdil Yıldırım: “ABD’den Çin’e bayrağımızı dalgalandırmayı hedefliyoruz”

İmza töreninde konuşan Tahsildaroğlu Genel Müdürü Sevdil Yıldırım, “Dünyaya ve Türkiye’ye sunacağımız lezzetler konusunda markamızı bir gastronomi elçisi olarak görüyor, büyükelçi titizliğinde hareket ediyoruz. Coğrafi işaretli Ezine peynirini ve diğer peynirlerimizi sadece yurt dışından gelen vatandaşlarla değil, TAFED ile yapacağımız aktiviteleri yurt dışına taşıyarak, bu ülkelerdeki peynirseverlerle de buluşturacağız. ABD’den Çin’e bayrağımızı en üst noktada dalgalandırmayı hedefliyoruz. TAFED ile yola devam etmek bu amaçlara hizmet edeceğinden ötürü değerli.” diye konuştu.

Zeki Açıköz: “Katma değer üreten Türk markalarını destekliyoruz”

“869 Yerliyse Yeriz” mottosuyla yerli tüketimi destekleyen ve katma değerli Türk markalarını güçlendirmeye yönelik faaliyetleriyle öne çıkan TAFED’e bir kez daha başkan seçilen Zeki Açıköz ise, Tahsildaroğlu’nun dünya standartlarında inovatif ürünler ürettiğine ve bu tarz katma değerli üretim yapan markaların her zaman yanında olduklarına dikkat çekti.

#tahsildaroğlu #tafed #TahsildaroğluSütÜrünleri #TürkiyeAşçılarFederasyonu #sütürünleri #zekiaçıköz #işbirliği #gıda #869yerliyseyeriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir