Boğadan Kaçış Turu 550 Euro

Turizmciler, tatilcilere boğaların önünde adrenalin dolu koşuşturmalara sahne olan San Fermin Festivali’nin de aralarında bulunduğu paketler hazırladı. 4 günlük San Fermin Festivali için 550 Euro gerekiyor.

Turizmciler, dünya festivallerine ilgi duyan tatilciler için boğaların önünde adrenalin dolu koşuşturmalara sahne olan San Fermin Festivali’nin de aralarında bulunduğu yeni tur paketleri hazırlıyor. Alternatif turlar arasında Venedik Karnavalı, Letonya’da yapılan ve sadece sarışınların katılabildiği Sarışınlar Festivali, Uzakdoğu’daki Su Festivali ile İspanya’da düzenlenen Domates Festivali de yer alıyor.

Domates savaşları da pakette

Bir tur şirketinin Pazarlama Müdürü Sarp Özkar, Türkiye’de son yıllarda yurt dışındaki festivallere ya da özel ilgi turlarına katılmak isteyen tatilci sayısının arttığını söyledi. Seyahat acentelerinin de yurt dışındaki popüler festival ve etkinliklere turlar düzenlediklerini belirten Özkar, Venedik Karnavalı’nın, Letonya’da düzenlenen ve sadece sarışınların katılabildiği Sarışınlar Festivali’nin, İspanya’daki Domates Festivali’nin Uzakdoğu’daki Su Festivali’nin oldukça ilgi gördüğünü anlattı. Özkar, tur programlarına yakın bir zamanda yöresel, ulusal müzik ve eğlence festivallerini eklemeyi düşündüklerini anlattı. Özkar “İtalya’da Siena kentindeki ‘Palio At Yarışları’ ve İspanya’da boğaların sokaklarda koşuşturmasıyla meşhur ‘San Fermin Festivali’ için turlar organize ettik” diye konuştu. Türk Hava Yolları’nın Bilbao uçuşlarının başlamasıyla ‘San Fermin Festivali’ne daha ucuz bir maliyetle gitme imkanı doğduğunu dile getiren Özkar, “San Fermin, her yıl 6-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor. Heyecan ve adrenalin dolu 4 günlük bu tura katılmak isteyen Türk tatilcilerin 550 Euro bütçe ayırması gerekiyor” dedi.

(Star)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir