Bosch’a Yeni Araştırma ve İleri Mühendislik Merkezi

Bosch, 310 milyon Avro yatırımla yeni araştırma ve ileri mühendislik merkezi kuruyor.

Dünyanın önde gelen servis ve teknoloji tedarikçilerinden Bosch Grubu, Almanya’nın Renningen kentinde kuracağı yeni araştırma ve ileri mühendislik merkezinin temelini attı. Bu yıl sonunda Ar-Ge’ye toplam 4,6 milyar Avro harcamayı öngören Bosch, 2015 yılında tamamlanacak yatırımla küresel araştırma ağının merkez üssünü devreye almış olacak.

Yaşam için Teknoloji

Dünyanın önde gelen servis ve teknoloji tedarikçilerinden Bosch Grubu, Almanya’nın Renningen kentinde kuracağı yeni araştırma ve ileri mühendislik merkezi için 310 milyon Avro’nun üzerinde yatırım yapmayı planlıyor. Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “Araştırma ve geliştirme, stratejik çıkış noktamız olan ‘Yaşam için Teknoloji’ sloganımıza paralel olarak, çağımızın büyük zorluklarını çözmeye yönelik teknik koşulları sağlıyor. Yeni kuracağımız araştırma ve ileri mühendislik merkezinin de katkılarıyla Renningen, şirketimizin geleceğini şekillendirecek yeniliklerin kuluçka merkezi olacak” dedi. 100 hektarın üzerinde bir alanda 14 binadan oluşacak merkezin 2015 yılında devreye alınması planlanıyor. Böylece Bosch Grubu, Renningen’de küresel araştırma ağının yeni merkezini hayata geçirmiş olacak. Merkezde yaklaşık 1.200 personel tarafından yeni materyaller, yöntemler ve teknolojiler araştırılacak ve yeni sistemler, üretim süreçleri geliştirilecek.

2025’te 50 Milyar Cihaz ve Sistem Entegre Olacak

Bosch Araştırma ve İleri Mühendislik Başkanı Dr. Klaus Dieterich de konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Bir tarafta, büyük Stuttgart bölgesinden araştırmacılarımız ve mühendislerimiz için ortak bir alan olsun istiyoruz. Diğer tarafta, Renningen’deki yeni araştırma yerleşkesinin yakın civardaki akademik kurumlarla kurulacak ağların merkezi olmasını istiyoruz. Halen üniversitelerle, araştırma enstitüleriyle ve sanayi işletmeleriyle 250’yi aşkın ortaklık yaparak çalışıyoruz. Cihazların ve sistemlerin birbirine bağlanmasını sağlayan yazılım geliştirmesi, Bosch’taki araştırma ve ileri mühendisliğin odak noktasıdır. 2025’e kadar 50 milyarı aşkın cihaz ve sistem bu şekilde birbirine bağlanmış olacak. Pratikte gelecekteki sınırsız veri değişim imkanlarının ışığında, yeni bir sanayi devrimi olmasa da, tarihte bir dönüm noktasının eşiğinde duruyoruz.”

Bosch’tan Ar-Ge’ye 4,6 milyar Avro

Her iş gününde ortalama 16 patent dosyası açan Bosch, dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, Almanya’da patent başvurularında ilk sırada yer alıyor. Şirket, 2012 yılında yeni sistemler, bileşenler, yöntemler ve teknolojilere ilişkin araştırma ve geliştirme için tahmini 4,6 milyar Avro harcayacağını öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir