Burger King’e “En çok kar eden Franchisee” ödülü

Burger King markasının dünyadaki en büyük franchiseelerinden biri olan TAB GIDA EMEA Global Fuarı 2012’de  “En çok kar eden Franchisee” ödülüne layık görüldü.

Dünyanın en büyük hızlı servis restoran zincirlerinden biri olan Burger King’in Türkiye’deki master franchisee’i TAB Gıda, Eylül 2012’de İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleşen EMEA Global Fuarı 2012’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri’ndeki restoranlar arasında 2012 yılında en çok kârı elde ederek EMEA tarafından “En Çok Kar Eden Franchisee Ödülü’ne” layık görüldü.

2011 yılında EMEA Global Fuarı’nda 2 bin 728 restoran arasında “Markaya Değer Katma ve Satış” ödülünü de alan TAB Gıda, bünyesinde barındırdığı 470’den fazla Burger King restoranı ile dünyadaki en büyük franchisee şirketi olma özelliğini taşımaya devam ediyor. Türkiye’nin Burger King sistemi içinde öncelikli konuma gelmesinin altında, Türk ekonomisinin güçlü yapısı ve Türk tüketicilerinin alevde ızgara ürünlerine gösterdiği yoğun ilginin yanında TAB Gıda’nın başarı iş modeli de yatmaktadır.

TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, Türkiye’de sürdürülebilir bir büyüme ile her yıl yüzde 30 büyüdüklerini ifade ederek, 2013 yılının ilk aylarında 500. Burger King restoranını açmaya hazırlandıklarını söyledi. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da büyüme hedefleri olduğunu belirten Dikici, TAV ile yaptıkları anlaşma ile TAV’ın bulunduğu bütün ülkelerde Burger King restoranları açacaklarını belirtti.

Burger King EMEA Başkanı Jose Cil ekleyerek; “Güçlü operasyonel uzmanlığı, yaygın restoran ağı, mükemmel hizmet kalitesi ve sunduğu uygun fiyat avantajı sunan ve Burger King®’i Türkiye’de pazar lideri yapan iş ortağımız TAB Gıda ile çalışmaktan dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

Caner Dikici, son olarak geçtiğimiz ekim ayında Burger King Worldwide işbirliği ile Tiflis’te restoran açtıklarını söyleyerek, “Tiflis restoranının açılışı ve yeni pazara giriş aynı zamanda firmanın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki devam eden büyüme stratejisinin de bir parçasını oluşturuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir