Ca’d’Oro’nun yenilenen menüsü, sürpriz lezzetleriyle misafirlerini bekliyor

İstanbul Doors Group’un Garanti Bankası’nın kültür kurumu SALT Galata’daki restoranı Ca’d’Oro’nun menüsü baştan sona yenilendi.

Mimarisi ünlü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan ve menüsünde dünya mutfağının en seçkin lezzetlerine yer veren Ca’d’Oro’nun yeni şefi Beril Şanal tarafından yenilenen menüsünde, uykuluk’tan, ördek rilette’den su kabaklı isli firik risotto’ya kadar pekçok farklı yemek, sanat ve lezzeti birarada isteyenleri bekliyor.

Yeme içme ve eğlence sektöründe oluşturduğu başarılı marka ve konseptlerle konuklarına yeni kapılar ve yaşam tarzları sunan İstanbul Doors Group’un SALT Galata’nın giriş katında cafe ve girişin bir üst katında restoran olarak hizmet veren markası Ca’d’Oro’nun menüsü baştan sona yenilendi. Mimarisi SALT Galata’nın yeniden işlevlendirme çalışmalarını da yürüten Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan Ca’d’Oro, yeni şefi Beril Şanal tarafından yenilenen menüsünde, konuklarına dünya mutfağından seçkin lezzetler sunmaya devam ediyor.

Ca’d’Oro’nun yenilenen menüsünde kuzu incik, dana kaburga, dana pirzola ve ördek konfit, maltagliati ve tortellini, uykuluk gibi klasik tatların yanında ördek rilette, crostini trio, rakı balık çorbası, su kabaklı isli frik risotto, pancar tartar gibi alışılmadık tatlar da yer alıyor.


ZENGİN KAHVALTI VE BRUNCH MENÜSÜ

SALT Galata’nın içinde modern ve minimal iç alanlar oluşturularak tasarlanan Ca’d’Oro, restoran ve cafe kısmından oluşuyor. Mekanın restoran kısmının açık ve kapalı alanı 150 kişi, cafe kısmı ise 55 kişi ağırlıyor. Cafe alanının mimari açıdan daha rahat bir stilde tasarlandığı Ca’d’Oro’da hafta içi kahvaltı, hafta sonları ise zengin seçenekleriyle dikkat çeken brunch servisinde french toast, eggs benedict ve pancake’ler ön plana çıkıyor. Mekanın Haliç manzarasına hakim şık barında ön plana çıkan kokteyllerden bazıları ise mandarin cosmopolitan, pomegranate margarita, mixed berry caipirinha, prince island tea, apple mojito, apple martini ve metropolitan.

Ca’d’Oro’nun cafe bölümü sanatçı Hüseyin Bahri Alptekin’in kişisel kitaplığına ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir