Cargill’den profesyonel mutfaklar için yepyeni inovatif bir marka: PROVERSE  

Dünyanın güvenli, sorumlu ve sürdürülebilir beslenmesi için çalışan Cargill, gıdada inovasyona devam ediyor. HoReCa sektörüne yönelik inovatif ürünlerini PROVERSE markası ile sunan Cargill, ilk ürünleri pişirme kreması ve krem şanti ile profesyonel mutfakların ihtiyacı olan lezzet, kolaylık ve performansı bir araya getiriyor.Gıda ve gıda bileşenlerinde 158 yıllık deneyimiyle inovasyonun öncüsü olan Cargill, mutfak profesyonellerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak ürünlerini yeni markası PROVERSE ile sektöre sunuyor. PROVERSE ilk etapta makarna, et, çorba ve tatlılarda yüksek performans sunan pişirme kreması ve pastacılığın vazgeçilmez bileşeni krem şanti ile usta şeflere farklı bir deneyim yaşatıyor. HoReCa sektöründeki güncel tercih ve beğenilere yanıt verecek olan PROVERSE’ün ürün portföyü, vegan köfte harcı, dondurma ve jöle harcı gibi yenilikçi ürünlerle hızla genişleyecek.

Cargill Gıda META Gıda Bileşenleri Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cem Beysel, gıda sektörünün tüm alanlarında tüketici trendlerini yakından takip ettiklerini söyledi. Beysel, “Cargill olarak global bilgi birikimimizle Türkiye’deki son teknolojiye sahip Ar-Ge tesislerimizde geliştirdiğimiz ürünleri gıda üreticileriyle buluşturmaya devam ediyoruz. PROVERSE markamız da HoReCa sektöründeki mutfak profesyonellerinin ihtiyaçlarına çözüm sunan yenilikçi ürünlerden oluşuyor. Günümüz yemek servisi dünyasında rekabet gücünü korumanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Cargill olarak, zamanın değişen ihtiyaçlarını yansıtan ürünlerimizle müşterilerimiz için lezzetten, sürdürülebilirlikten ve performanstan taviz vermeden güçlü bir tedarik zinciri ile güvenilir bir iş ortaklığı sunuyoruz” dedi.

Cargill Gıda META Gıda Bileşenleri Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cem Beysel
Cargill Gıda META Gıda Bileşenleri Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cem Beysel

PROVERSE pişirme kreması; makarna, çorba ve et gibi sıcak yemeklere ve pişirilen tatlılara lezzet katarken yüksek ısıya dayanıklı bitkisel yağ içeriği ile topaklanmıyor. Yoğun dokusu ile yüksek kaplama performansı sunan pişirme kreması, servis edilmek üzere bekletilse dahi kapladığı yüzeyden akmıyor. PROVERSE’ün bir diğer ürünü krem şanti ise çırpıldığında yoğun hacim alan yapısı ile göz dolduran lezzetler sunmanızı sağlarken asitli yiyeceklerle bile hacminden ödün vermeden kolaylıkla uygulanabiliyor, sıvamalarda çatlama yapmıyor ve değişen ortam sıcaklıklarında hacmini uzun süre koruyor.

Hem lezzette hem sunumda yüksek kalite

PROVERSE ürünleri lezzetin yanında sunumda da yüksek performans sağlamak üzere mart ayından itibaren mutfaklara girecek. PROVERSE pişirme kreması, sıcak yemek ve tatlıları hazırlarken yoğun dokusu ile yüksek kaplama performansı sunuyor. Limon, baharat, sirke gibi asitli içeriklerle kesilme yapmayan PROVERSE krema, yüksek ısıya dayanıklı olan bitkisel yağ içeriği ile topaklanmayı da önlüyor ve yemekler servis edilmek üzere bekletilse dahi üzerinden akmıyor.  Farklı malzemeler ve renklendirici bileşenlerle uyumlu yapısıyla öne çıkan PROVERSE krem şanti ise mayıs ayında şeflerle buluşacak. Çatlama yapmayan yapıya sahip PROVERSE krem şanti, değişen ortam sıcaklıklarında bile hacmini uzun süre kaybetmeyerek görsel olarak da göz dolduran lezzetler hazırlamayı mümkün kılıyor.

Danışman Şef Murat Bozok

Şeflerin ilk tercihi olacak

PROVERSE ocak ayında Antalya’da 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda gerçekleşen lansmanında usta şeflerden de tam not aldı. Fine dining segmentinde Türkiye’nin en önde gelen isimlerinden biri olan ve kurumsal restoranlara danışmanlık da sunan Şef Murat Bozok, “HoReCa sektöründe işletmelerin en temel ikilemi kârlılığı korurken tercih edilen bir işletme olmayı sürdürebilmek. Bu nedenle doğru ve kaliteli malzeme ile güçlü tedarik zinciri oluşturabilmek çok önemli. Gıda sektörünü çok yakından tanıyan ve deneyimli Cargill’in, PROVERSE ile geliştirdiği yenilikçi ürünlerin, mutfak profesyonellerinin ihtiyaçlarına yanıt üreteceğine inanıyorum. PROVERSE yüksek performanslı ve lezzetli ürünleri ile işletmelerin öncelikli tercihi olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

#Cargill #PROVERSE #kremşanti #pişirmekreması #horeca #uluslararasıgıdaveiçecekihtisasfuarı #cembeysel #hotelrestaurantcafe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir