World Food İstanbul’da Orkide standına yoğun ilgi

Sıvıyağ, zeytinyağı, bitkisel margarinler, ev dışı tüketim ve pastacılık yağları ile endüstriyel yağlar kategorisinde çok zengin ürün çeşitliliği ile sektöründe öne çıkan Orkide, 1-4 Eylül 2022 tarihlerinde TÜYAP İstanbul Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen World Food İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nda konferans sahnesinde ve standındaki lezzet etkinlikleriyle yer aldı.

‘Yenilikçi Mutfak Akımlarının İzinde: Geleneksel Mutfaktan Yenilikçi Mutfağa’ paneli

Food Arena etkinlik alanında 2 Eylül 2022 Cuma günü 13:30 – 14:30 saatlerinde Orkide’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Yenilikçi Mutfak Akımlarının İzinde: Geleneksel Mutfaktan Yenilikçi Mutfağa” başlıklı panelde; farklı ülkelere ve yörelere özgü lezzetlerin, klasik kurallara bağlı kalmadan global trendlerin etkisiyle sıra dışı şekillerde harmanlanmasıyla mutfak kültüründe oluşan farklı mozaik yapı ele alındı. Şef Özlem Mekik’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelin konuşmacıları; Uzman Diyetisyen Aslı İçüngür, yönetici şef Eren Demirci, EKS Mutfak Kurucusu Eyüp Kemal Sevinç ve Koruyucu Sağlık Uzmanı ve Mikrobiyolog Prof. Dr. Oğuz Özyaral’dı. Panel sonrasında Şef Eyüp Kemal Sevinç, Orkide ürünleriyle panel izleyicilerine workshop mutfağımızda sunumlar yaptı.

Lezzet ustaları Orkide standında buluştu

Fuar boyunca ziyaretçi akınına uğrayan Orkide standının mutfak bölümünde her gün farklı lezzet ustaları konuk edildi. Fuarın ilk günü olan 1 Eylül 2022 Cuma günü Chef’s Table Mutfak Akademisi kurucusu Şef Serkan Bozkurt konuk oldu. “Pastacılığın Dünü, Bugünü” konulu söyleşinin ardından Orkide ürünleriyle hazırladığı lezzet gösterisi ile fuar ziyaretçilerinin ilgisini çekti. 2-3 Eylül 2022 tarihlerinde ise Börekçiler Odası (BİADER) Başkanı, “Çengelköy Börekçisi” Bülent Dilbağı, Orkide standımızın konuğuydu. Ayrıca fuar boyunca Lokma Ustası Kenan Gün’ün hazırladığı Türk mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan lokma tatlısı, Orkide standındaki tüm ziyaretçilere gün boyu ikram edildi.

#orkide #TÜYAPİstanbulKongreveFuarMerkezi #WorldFoodİstanbulUluslararasıGıdaÜrünleriveTeknolojileriFuarı #gıda #sıvıyağ #horeca #fuar #evdışıtüketim #pastacılıkyağları #endüstriyelyağları #yağ #zeytinyağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir