Ceres, kış menüsünü gastronomi yazarlarına deneyimletti

JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea’nin ikonik restoranı Ceres, Akdeniz ve Anadolu esintili kış menüsüyle gastronomi yazarlarını ağırladı. Lezzetleriyle damaklara kazınan muhteşem tatlar adeta birbirleriyle yarıştı….

JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea’nin ikonik restoranı Ceres, Akdeniz ülkelerinin mutfaklarından ve Anadolu’nun binlerce yıllık tarihe sahip medeniyetlerinden izler taşıyan kış menüsünü 30 Ocak Salı günü kurduğu özel bir sofrayla gastronomi yazarlarına deneyimletti.

Executive Chef Mehmet Faruk Yardımcı ve ekibi tarafından hazırlanan kış menüsü, Anadolu mutfağından lezzetleri modern yorumlarıyla sunarken, her damak zevkine hitap eden seçenekleriyle de davetlilerden büyük beğeni aldı. Başlangıçtan tatlıya kadar vadettiği her bir lezzet keşfinde pek çok sürpriz tadı içinde barındıran bu özel menü; meze kaselerinden deniz mahsullerine, ekşi mayalı Napoli pizzalarından otelin bahçesinde yetişen ürünler ile hazırlanan yemeklere kadar ayrıcalıklı bir deneyim yaşatıyor.

Ceres’in bu özel sofrasında davetlilere Çıtır Kinoalı Çiğ Köfte, Baharatlı Maraş Tarhanası, Ceviche, Corntatta, Fried Calamari, Kaz Ciğeri Foie Grass; Tatlı olarak Lavantalı Tiramisu, King Chocolate Cake, Beyaz ve Sütlü Çikolatalı Sweet Neapolitan Pizza gibi eşsiz lezzetler sunuldu.

“Reçeteleri titizlikle kurguluyorum”

Executive Chef Mehmet Faruk Yardımcı yaptığı konuşmada “Kış menüsü için her damak zevkini yakalayacak lezzetler ve ürünler olmasına dikkat ediyorum. Tamamının reçetesini titizlikle kurguluyorum. Menümüzde Akdeniz ülkelerinin mutfaklarından ve Anadolu’nun binlerce yıllık tarihe sahip medeniyetlerinden izler taşıyan imza lezzetlerine kadar geniş bir yelpaze sunuyoruz” dedi.

#jwmarriotthotelıstanbulmarmarasea #ceresrestaurant #şefmehmetfarukyardımcı #kışmenü #anadolumutfağı #akdenizmutfağı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir