Choice Hotels Türkiye’de daha da büyüyecek

Dünyada 30 ülkede 11 marka ve 6 bin 300 otelle hizmet veren Choice Hotels International, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Haziran 2014’te Clarion markasıyla Türkiye’ye giren Choice Hotels, 2015’te İstanbul’da iki yeni otel açacak.

Choice Hotels’in Türkiye’deki ilk franchise’ı Clarion Hotel & Suites Şişli’nin 24 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilen resmi açılış törenine katılmak üzere Türkiye’ye gelen Choice Hotels International CEO’su Stephen P. Joyce, Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en hareketli şehirlerinden İstanbul’u portföylerine eklemekten gurur duyduklarını söyledi.

İSTANBUL’A 2. YATIRIM MACRO TURİZM İLE GELİYOR

Ekonomi metropolü niteliğindeki İstanbul’un tarihi ve turistik özellikleri ile hem iş hem de turistik seyahat açısından popülaritesinin sürekli arttığını belirten Stephen P. Joyce, kısa zamanda İstanbul ve Türkiye’nin diğer şehirlerinde otel yatırımcıları ile bir araya gelerek Türkiye’de hızlı bir büyüme trendi yakalamak istediklerini ifade etti. Clarion Hotel & Suites Şişli’de Aktaş Turizm’in yatırımcı olarak yer aldığını hatırlatan Joyce, 2015 yılında İstanbul’da iki yeni otel açacaklarını söyledi. Stephen P. Joyce, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’daki ikinci otelimizin yatırımı ve işletmesi için Macro Turizm ile anlaştık. Atatürk Havalimanı’na yakın bir konumda bulunan 237 odalı Clarion Hotel İstanbul Airport North, 2015 yılında hizmete girecek. Üçüncü otelimizi ise Quality markamızla İstanbul’un tarihi dokusunu yansıtan, turistik ve ekonomik olarak hızla gelişen bölgesi Haliç’te açacağız. Geçen hafta ön anlaşmasını imzaladığımız otelimizde ilk misafirlerini 2015 yılında ağırlamaya başlayacak.” Choice Hotels International Başkan Yardımcısı Mark Pearce ise, ilk aşamada Türkiye’nin en önemli lokasyonlarına konsantre olacaklarını söyledi. Choice Hotels markalarının yalnızca yeni binalar için değil, mevcut ve özel işletme altındaki oteller için de çok uygun olduğunu ifade eden Pearce, bu özellikleri ile rakiplerinden ciddi bir şekilde ayrıldıklarını vurguladı. Mark Pearce, mevcut ve özel işletme altındaki otellerin de yeni oteller gibi Choice Hotels markaları ile bir araya gelerek, rekabetçi bir pazarda güçlü bir ortakla çalışma imkânı bulacaklarını anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir