Daikin, Tacikistan yatırımıyla yenilikçi çözümleri teşvik edecek

Temmuz 2023’te Duşanbe’de açtığı Çözüm Merkezi ile bölgedeki büyümesine ivme kazandıran Daikin, bu yeni yatırımıyla iklimlendirme alanındaki yenilikçi çözümleri teşvik etmeyi hedefliyor.


Daikin Türkiye, kendine bağlı ülkelerdeki marka bilinirliğini artırmaya, yeni ürün ve servisler geliştirmeye, bunun yanı sıra satış ağını genişleterek pazar konumunu güçlendirmeye azami çaba gösteriyor. Kendine bağlı ülkelerde 64 satış noktası ve 100’e yakın yetkili servisi ile müşterilerine kesintisiz hizmet veren Daikin Türkiye, 27 Temmuz 2023 tarihinde Tacikistan’ın başkenti Duşanbe şehrinde açılan Daikin Çözüm Merkezi ile bölgedeki büyümesini sürdürüyor. Markanın Tacikistan’daki ilk merkezi olma özelliği ile de büyük önem taşıyan Daikin Çözüm Merkezi; ofis, showroom ve eğitim alanlarında hizmet verecek. 15 personeli ile çalışmalarını sürdürecek olan Daikin Çözüm Merkezi’nde bireysel split klima, hava temizleme cihazları, mühendislik sistemleriyle ilgili VRV, fancoil, klima santrali, zorlu şartlarda iklimlendirme çözümleri ve kontrol sistemleri gibi ürünler sergileniyor.

Yenilikçi çözümleri teşvik edecek

İklimlendirme alanındaki yenilikçi çözümleri teşvik etmek; bu amaçla eğitim kurumlarını da merkeze davet ederek iklimlendirme konusundaki bilgileri paylaşmayı amaçlayan Daikin Çözüm Merkezi’nin açılışında Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özen’in başkanlığındaki Türk heyeti de hazır bulundu. Duşanbe Ismoil Somoni İlçe Belediye Başkanı Ruslan Kodirzoda, Türkiye’nin Tacikistan Büyükelçi Yardımcısı Şifa Nur Doğutekin, JICA (Japan International Cooperation Agency) Tacikistan Temsilcisi Imai Seiju’nun da katıldığı açılışta; ülkedeki inşaat, mimarlık, proje ofisleri ve iklimlendirme alanında faaliyet gösteren şirketlerin temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik konuk vardı.

Daikin Çözüm Merkezi açılışı ile ilgili Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen: “Daikin olarak 2012 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz bir ülke olan Tacikistan’da üstün teknolojik ürünlerimizle birçok imza projede çözüm ortağı olduk. Üstün teknolojik ürünler sunmanın yanı sıra bulunduğumuz ülkelerde yapılanmaya da önem veriyoruz. Bu kapsamda Tacikistan’da ilk kez kurduğumuz Daikin Çözüm Merkezi ile iklimlendirme alanında yenilikçi çözümleri teşvik etmeyi hedefliyoruz. Sadece ürünlerin sergileneceği bir showroom’dan öte eğitim fonksiyonuna sahip olması ile de bu merkez önem arz ediyor. Yaklaşık 15 kişilik ekibimiz ile ağırlayacağımız eğitim kurumlarına Daikin ürünlerini ve teknolojilerini tanıtmanın yanı sıra iklimlendirme konusunda da önemli bilgiler paylaşılacak” dedi.

2012’den beri Tacikistan’da

Tacikistan’da 2012 yılından beri aktif olarak varlığını gösteren Daikin, bugüne kadar ‘Su Sporları ve Tenis Sarayı’, ‘Munisa Alışveriş Merkezi’, ‘Mehrgon Alışveriş Merkezi’ gibi çok önemli projelerin yanı sıra ofis, konut ve hükümet konak evlerinin iklimlendirme çözümlerinde yer aldı. Referans projelerin vazgeçilmez markası olarak bölgedeki gücünü artıran Daikin, bölgedeki büyümesini sürdürecek.

#daikin #daikintürkiye #daikinçözümmerkezi #tacikistan #duşanbe #yeniyatırım #zekiözen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir